Paljulapselised Mustvee pered said emadepäevaks kinkepakid

Pühapäeval tähistati Mustvee Betaania koguduses nii emade kui ka Euroopa päeva ning paljulapselistele peredele anti üle kinkepakid.

Kakskümmend seitse kolme- ja enamalapselisele perele Mustveest ja ümberkaudsetest valdadest Jõgevamaalt ning Ida-Virumaalt valmistasid pühadekingitused Mustvee linnavalitus, Betaania kogudus, Jõgeva maavalitsus ja Euroe Direct Jõgevamaa Infokeskus. “Inimlikus mõttes on kahtlemata lähedasem emadepäev, kuid selle tänavune tähistamine koos Euroopa päevaga on samuti omamoodi huvitav ja sümboolnegi. Mõlemad tähtpäevad viivad ju mõtted ühtekuuluvus- ja koduhoidmise tundele, mis on olulised nii perekondlikes kui ka riikide vahelistes suhetes,” ütles nelja lapse ema muusikapedagoog Reet Pappe.

“Mustvee jaoks on kahtlemata väga oluline nii emadepäeva kui ka Euroopa päeva tähistamine Betaania koguduse pühakojas,” märkis Mustvee Gümnaasiumi direktor Marianne Kivimurd- Tarelkina.

“Paljulapselisi peresid on Mustvees varemgi igal aastal meeles peetud. Tänavu korraldasime aga nendele pühendatud kokkusaamise emadepäeval, rõhutades sellega, et erilist vaeva ja iseäranis suurt hoolivust nõuab ema roll just paljulapselistes peredes,” lisas Mustvee linnapea Mati Kepp.    

Mustvee Betaania koguduse pastor Paul Gill rääkis ka emadepäeva saamisloost, märkides, et seda püha hakati esimest korda tähistama 1908. aastal Ameerika Ühendriikides Lääne-Virginia osariigis ning Eestis taaselustati selle päeva tähistamise 1988. Pastor Gill pidas ka emadepäevale ja Euroopa päevale pühendatud jutluse.   

Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev meenutas oma kõnes Anna Haava luuletust, mis algab sõnadega “Mu süda usub õnne”.  “Ka emade südames peitub alati  õnn ja rõõm, kui me seda vajame. Kui on mure, siis pöördume esimesena ikka ema poole,” lausus ta.

Euroopa Liidu põhitõdesid perede väärtustamisel selgitas Europe Direct Jõgeva infokeskuse töötaja Vahur Kukk.

Piduliku sündmuse kontserti sisustasid erinevate põlvkondade isetegevuslased Betaania kogudusest.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus