Paljud Jõgeva kandis liiklejad on viimastel päevadel saanud üllatuse osaliseks, sest mõned liiklusmärgid on muutnud oma asukohta

Sõidukijuhid, kes saabuvad Jõgevale Piibe maanteed ehk ametliku nimega Tartu-Jõgeva-Aravete maanteed mööda Aravete poolt, satuvad näiteks 70 km/h piirangualasse varasemast mitusada meetrit varem. Asula alguse märkigi on mitmesaja meetri võrra Aravete poole nihutatud. Ka neile, kes Mustvee poolt saabuvad, tuleb nüüd enne Piibe maantee ristmikule jõudmist vastu kiirusepiirangu märk (70 km/h) ja asula alguse märk. Kumbagi seal varem polnud. Nii et nüüd tuleb seal liigeldes tähelepanu teritada ka neil, kes selles kandis  aastaid sõitnud ja tavaliselt n-ö autopilooti usaldavad.

Maanteeameti liikluskorralduse osakonna piirkondliku liikluskorralduse talituse liikluskorraldaja Arnold Naritsa sõnul tehti ümberkorraldused selleks, et suurendada liiklusohutust. Naritsa sõnul liikleb Piibe maantee ja Mustvee maantee ristmikul peale mootorsõidukite päris palju jalgrattureid: sealt algab ju Õuna-Kurista kergliiklustee. Mokteri tanklas asuvasse toitlustuskohta suundub aga tihti ka jalakäijaid. Kõigi nende ohutust silmas pidades leidis maanteeamet, et sellel ristmikul võiks sõidukite liikumiskiirus jääda 50 km/h piiridesse. Liikluskorralduse muutmiseks oli Arnold Naritsa sõnul veel muidki põhjusi.

Nagu juuresolevalt pildilt näha, tuleb asula alguse märk vastu juba tükk maad enne Mokteri tanklat. Oluline on ka see, et asula alguse ja lõpu märgid on nüüd paigaldatud mõlemale poole teed. Siis ei saa keegi neljarealisel teel liiklejatest öelda, et tal märk nägemata jäi.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus