Palju õnne, loomapark!

See oleks nagu eile olnud, kui Tabivere vallas jutt liikuma hakkas, et Elistvere vanasse mõisaparki tahetakse väike loomaaed rajada.

Pargi avamisest on aga tõepoolest möödas juba 15 aastat ja tagantjärele hinnates on need vägagi tegusad olnud.

Nagu iga uue ettevõtmise puhul, jätkus loomapargilgi esialgu nii õhinal toetajaid kui skeptilisi mahalaitjaid. Peamiselt kardeti seda, et kõrvalisse paika ei leia teed loodusehuvilised pered ega ekskursioonibussid. Ja et Tallinnas on ju suur ja uhke loomaaed, milleks seda dubleerida…

Õnneks polnud skeptikutel õigus. Park, selle asukad ja töötajad said kiiresti omadeks ja nii suured kui väikesed, kes kord Elistvere karvaseid, sõralisi ja kabjalisi kohanud, tahavad siia ikka tagasi tulla. Tänaseks on loomapark üle elanud majandusliku kitsikuse ja ka mõningased kõhkluste-kahtluste ajad, saanud uue hoo ja hingamise. RMK eestvõttel korraldatakse looduskoolitusi ja teemapäevi, tähistatakse koos külastajatega hubaselt jõule, püha Franciscuse päeva ja  muid tähtpäevi, pakutakse suvisel ajal võimalust loomade ööellu piiluda ja võetakse külastajaid pidulikel puhkudel tasuta vastu. Viimati oldi nii külalislahked eile, oma juubelihõngulisel tähtpäeval. Palju õnne 15. sünnipäevaks, Elistvere loomapark! 

28. august 2012

blog comments powered by Disqus