Palav motopäev Linnamäe krossirajal

Mootorratturid erinevatest motoklubidest saabusid krossirajale hommikutundidel. Nad alustasid treeningsõitudega. Varakult olid kohal ka võistluste korraldajad ning nende abilised – Linnamäe Krossiklubi juhatuse liikmed Peeter Laur ja Martin Metsas, peakohtunik Heino Aavasalu, kompetentne kohtunikebrigaad Paidest, samuti elukogenud motovõistluste kohtunikud Heino Kruuleht Kurista külast ja Jüri Pärsim Sadalast, päästeteenistujad, rajajulgestust tagavad kaitseliitlased jne. Piletimüüjatena olid ametis Kaja Tammeorg, Sirje Kadak, Maria Härm ja Triin Tammeorg.

?Vaadates krossile tulijaid võis tähele panna, et nii mõnegi motohuvilise mehe sõidutas rajale tema abikaasa. Mitmed pealtvaatajad olid rajale kaasa võtnud piknikukorvid,? rääkis Triin Tammeorg.

Kui varasemaid Linnamäe motokrosse kommenteeris näitleja ja humorist Margus Lepa, siis seekord kutsus Linnamäe krossiklubi rajale selgitusi jagama motospordiasjatundja Hardi Raiendi Jõhvist. Tublide päästekomando meeste töö tulemusena ei muutunud rada ohtlikult tolmuseks. Võistluste ohutust tagas tugevatasemeline Tartu kiirabibrigaad.

Sanderi võit läbi pisarate

Linnamäe Krossiklubi motopoisil Sander Lehtmel oli tänavune motokross neljas võistlus Linnamäe rajal. Sander võistleb masinaklassis 50 CC, mille võistlejad startisid esimesena. Algus oli dramaatiline, sest stardipuu Sanderi ees ei langenud ning kohtunikud ei teinud kohe uut starti.

?Nii sõitsid teised kaks ringi rajal, enne kui Sanderile kordusstart tehti. Sellises pinges ei olnud poisil kerge olla. Pisaradki kippusid silma,? kommenteeris olukorda mootorratturi isa Andres Lehtme, kes ise on sõitnud kaheksa aastat motokrossi ja pälvinud kolm korda NSVL ja kaks korda Eesti meistri tiitli

Esimeses sõidus jäi Sander teiseks, järgmises sõidus sai stardis ette ja püsis kuni sõidu lõpuni esimene. Ja nii tuligi järjekordne võit kodusel krossirajal.

?Selleks, et motovõistlustel võita, tuleb hästi sõita, osavalt keerata ning peab olema ka tahtejõudu,? lausus Sander Lehtme, kellel mootorrattaks on KTM.

Seekordne võit oli Sandrile eneseületamiseks ka põhjusel, et tänavuse hooaja alguses tekkis tal Mulgi Krossil saadud vigastuse tõttu hüppeliigese sisene luumurd ja jalg oli kipsis.

Masinaklassis 50 CC tuli teiseks Karel Kutsar, kolmandaks Janno Schmitdt- mõlemad motoklubi ?Sinilind ? liikmed.

Lauride sõidud

Masinaklassis 85 CC sai esikoha Priit Rätsep (Bike World RC), teise koha Indrek Mägi (Yamamoto RC). Kolmandaks tuli Kristjan Rätsep klubist ( Ponsse) Selles masinaklassis sõits kaasa ka Linnamäe Krossiklubi liikmeid. Ivo Laur jäi üldkokkuvõttes kuuendaks, klassis 85 B pälvis ta aga teise koha.

?Juba stardist võisin ma teist kohta ette aimata,? ütles Ivo Laur, kelle sõnul teevad motokrossi huvitavaks rada ja hüpped. Ivo vend Leo Laur jäi kümnendaks ja onupoeg Taavi Laur 17. Noori sportlasi vaevasid tehnilised viperused.

Hobiklassis tuli võitjaks Arti Silm ( Bike World RC), teise koha pälvis Egrit Viitkind klubist Sinilind ja kolmanda Meelis Vaarma ( Bike Wordl RC).

Neljandaks tuli Priit Laur ja viiendaks Remo Raugme, kes mõlemad Linnamäe Krossiklubi hobimehed. ?Üldkokkuvõttes jäime seekordse tulemusega rahule,? ütlesid Priit Laur ja Remo Raugme, kes konkureerisid 51 võistlejaga. Remo Raugme märkis, et ta on hobisõiduga tegelenud juba kolm aastat.

Hobi külgvankritel said esikoha Urmas Põlluste ja Lembit Loorits (Paikuse motoklubi), teise koha Kert Varik ja Erki Kõiv ja kolmandaks tulid Argo Põldsaar ja Tõnu Hansaar (Kohila Sidecar CT)

Autogramm ihule

Külgvankrite sõidus, mis ühtlasi oli Eesti Meistrivõistluste III etapp, olid pidevalt favoriitideks Are Kaurit ja Jürgen Jakk klubist AYR Racing Team. Nemad tulid ka võitjaks.

Elupõline motokrosside pealtvaataja Harry ruttas võidumeeste telki ja palus oma ihule kuulsustelt autogrammi.

?Kaurit ja Jakk tulevad meeleldi meie krossidele ja nad avaldavad selleks ise soovi, ? lausus võistluste peakorraldaja Peeter Laur.

Teise koha said külgvankrimeestest lätlased Janis ja Lauris Daiders, kolmandaks jäid Argo Põldsaar ja Tõnu Hansaar (Kohila Sidecar CT).

Linnamäe krossil loositi mitmeid auhindu ka pealtvaatajate vahel. Üllatusauhinnaks oli elus oinas, mis autost välja võeti ja õnnelikule mehele üle anti. Tappev palavus oli oina küll veidi oimetuks teinud, kuid ta toibus peagi.

Kross Jõgevamaa kaubamärgiks.

Linnamäe Krossiklubi president Peeter Laur rääkis, et esimene kross korraldati renoveeritud Linnamäe rajal aastal 2000. Tänavuse võistluse tegid huvitavaks ja elamusterohkeks mootorratturid erinevatest klubidest.

“Linnamäe kross on saanud üheks Jõgevamaa kaubamärgis, mis võimaldab saada ka toetust sponsoritelt ja tagab rohkearvulise pealtvaatajaskonna,? tõdes Laur.

Need piletiomanikud võitsid

Linnamäe krossil toimunud pealtvaatajate vahelise loosimise tulemusena on auhinnad välja võtmata järgmiste piletite omanikel

Lapsed

1385, 1379, 1382

Täiskasvanud

0289, 0506, 0519, 0108, 0397, 0398

Auhindade kättesaamiseks pöörduda kümne päeva vältel Peeter Lauri poole 51 44 915

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus