Palamusel ülehomme filmipäev

 

Ülehomme saab Palamuse rahvamajas terve õhtupooliku filme vaadata: seal peetakse MTÜ Look korraldusel Theodor Lutsu filmipäeva.

Filmipäeva raames toimuval lahtisel lühifilmide konkursil (seda peetakse 15. korda) osaleb 19 filmi, mis on jagatud kolme programmi (algavad kell 16.30, 17.45 ja 19.15). Nende hulgast valitakse parim anima-, lühimängu-, eksperimentaal- ja tõsielufilm. Tunnustatakse ka parimat operaatoritööd.

Konkursiväliselt vaadatakse seekord nelja filmi. Päeva juhatavad sisse Riho Västriku tõsielufilm Tulekahju paine” ja Sulev Keeduse Varesesaare venelased” (algavad vastavalt kell 13 ja 14.30). Mõlemad on tõsielufilmid. Keeduse linateose tunnistasid filmiajakirjanikud möödunud aasta parimaks (õigupoolest läks tiitel Varesesaare venelaste” ja Toomas Hussari Seenelkäigu” vahel jagamisele). Sulev Keedus on lubanud tulla ka Palamuse publikuga kohtuma.

Filmipäeva lõpetavad kell 21.15 algav Heilika Pikkovi dokk Õlimäe õied” ning kell 22.30 algav Leida Laiuse mängufilm. Kas vaatama hakatakse Ukuarut” või Kõrboja peremeest”, see antakse otsustada publikule. Laiuse filmi vaadates tehakse talle kummardus tema 90. sünniaastapäeva puhul.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus