Palamusel tulevad taas Theodor Lutsu filmipäevad

Mullu Lutsu filmipäevade ajal filmikonkurssi ei toimunud, sest tähistasime eesti filmi aastapäeva, kuid sel aastal on taas oodatud kõikide tegijate meistriteosed. Suur muudatus on see, et enam ei võta me viimasel minutil filme vastu: kõik, kes soovivad konkursil osaleda, peavad saatma või tooma oma filmi 20. juuniks Arne Tegelmannile aadressil Palamuse, Jõgevamaa 49202. Posti teel saadetud filmide puhul lähevad arvesse ka need, mis kannavad 20. juuni postitemplit. Hiljem saabunud filmid läbivaatamisele ei kuulu ja konkursil ei osale.

Tööd vaatab üle eel?ürii, kes koosneb tuntud filmikriitikutest ja -tegijatest. Oma nõusoleku ?ürii töös osaleda on andnud näiteks Jaak Lõhmus. Valitud filmidest moodustatakse programm, mis linastub 18. augustil Palamuse rahvamajas.

?üriil ja korraldajatel on õigus programmi täiendada.

Konkursile on oodatud:

? animafilmid (arvutianimatsioon, nuku- või joonisfilm);
? eksperimentaalfilmid (pikkus kuni 15 minutit);
? tõsielu- ehk dokumentaalfilmid (pikkus kuni 30 minutit);
? lühimängufilmid (kuni 30 minutit);

Parimad saavad auhinnad ning au ja kuulsuse!

Lisaks filmiprogrammile on kavas näidata läinud aasta parimat eesti filmi ning omapoolse programmi on lubanud kokku panna ka Tallinnfilm.

Lähemat infot filmipäevade kohta saab telefonidel 506 6877 (Tiina Säälik) ja 514 8723 (Arne Tegelmann) ning e-posti aadressilt arne@palmuseum.ee  ja tiina7777@hot.ee.

TIINA SÄÄLIK

blog comments powered by Disqus