Palamusel toimuvad tantsupäevad

Neljapäeval kell 18 on Palamuse Gümnaasiumi saalis võimlemistrenn. Kohaletulijatel on palutud kaasa võtta veepudelid või 1-2 kg hantlid. Juhendaja on Anneli Võlli.

Reedel kell 18 on kavas kõhutantsutund, mille viib Palamuse rahvamajas läbi Riina Schotter ning kell 19 Kuremaa ujulas vesivõimlemine, juhendajaks Anneli Võlli. Kuremaale viib buss Palamuse rahvamaja juurest. Hetkel on registreerunud vesivõimlemisele 30 inimest ja kõhutantsutreeningule 27 inimest. Korraldaja Sirje Kiisi sõnul on see väikese koha kohta päris suur arv.

Laupäeva hommikul kell 10 on Palamuse Rahvamajas loovtantsutund, juhendaja Merli Jallakas, tund hiljem soojendus-, koordinatsiooni- ja venitusharjutused, juhendaja Merleen Läänemägi. Kell 13 on huvilised oodatud Luua klubisse line-tantsu tantsima, juhendaja Krista Rattus.

Laupäeval kell 19 on Palamuse rahvamajas tantsukontsert ja tantsupäevade pidulik lõpetamine. Kontserdil esinevad Palamuse Rahvamaja taidlejad – segarühm Tootsid-Teeled Evi Lestali juhendamisel, naisrühm Paunvere Juuli Aime Oole juhendamisel, memmederühm Helgi Värniku juhendamisel, täiskasvanute line-tantsurühm Sirje Kiisi juhendamisel ning Palamuse Gümnaasiumi tantsurühmad alates 1. Klassist Merleen Läänemägi ja Sirje Kiisi juhendamisel.

Tantsupäevade korraldamise idee sündis Sirje Kiisil mullu. ?Tegelikult tähistakse mujal maailmas rahvusvahelist tantsupäeva juba aastast 1982,? märkis ta. Rahvusvaheline tantsupäev on 29. aprill. Eestis tähistatakse rahvusvahelist tantsupäeva vaikselt, on ju rahvatantsupeod Tallinnas, aga sellist kus on koos nii showtants kui ka rahvatants ei ole. ?Tantsupäevade põhieesmärk on kokku viia erinevate tantsustiilide esindajad. Pole tähtis, mis stiilis Sa tantsid, tähtis on see, et Sa tantsid.?

Teine põhjus on veel, nimelt tuua maale sellised treenerid, kes igapäev siia ei jõua. Nende kolme päeva jooksul püütakse propageerida erinevaid liikumisvõimalusi erinevas vanuses inimeste seas. Nad saavad need läbi proovida ja ehk hakkab mõnele ka tantsupisik külge.

?Tahaks muuta Palamuse tantsupäevad traditsiooniliseks ürituseks. Tore on kevadel enne suuri aiatöid end kokku võtta ja tantsida. Samuti ühendada kogu valla tantsijad ja külalised,? sõnas Sirje Kiis.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus