Palamusel toimub ajaloo suurim suvepidu

Ürituse reklaamplakatit lugedes tekib arusaam, et sedapuhku on tegemist erakordse suvepeoga. 2 Quick Start on nimi, mis ei ole võõras ühelegi 90ndate tantsumuusika austajale. Arvatavasti leidub Eestis kodusid, kus raadio Elmar oma kümne tegutsemisaasta jooksul on vähemalt korra mänginud.

Idee korraldada Palamusel raadio Elmar  üritus tekkis Palamuse pidude korraldustiimi liikmel Birgit Kastepõllul ühel Eesti Diskol ööklubis Pattaya.

“Olin mõni päev enne seda kuulnud raadiost reklaami, et Elmar külastab oma juubeliaastal Eesti Disko sarjaga erinevaid eesti paiku ning tekkis mõte, miks mitte ka Palamuse,” meenutas Birgit. “Olen tuttav raadio Elmar toimetaja ning eesti diskode läbiviija Lauri Hermanniga ning rääkisin talle oma ideest. Tema suhtus sellesse positiivselt. Edasi suhtlesid omavahel juba Imre Tõekalju ning Lauri Hermann.”

Raadio Elmar 10

Palamuse suvepidude peakorraldaja Imre Tõekalju meelest on Raadio Elmar 10 teistmoodi üritus kui senised tema poolt korraldatud Palamuse suvepeod ning ka teistest suurem. “Tegemist on esmakordse ettevõtmisega Palamuse pidude ajaloos, seni pole toimunud ühtegi pidu kellegagi koostöös,” rääkis Imre.

“Hoolimata sellest, et nime raadio Elmar taga peitub eesti muusika, mängin peol ka välismaist muusikat, kuna tegemist on siiski Palamuse suvepeoga,? märkis peakorraldaja, viidates võimalikele eksiarvamustele.

Esialgu toimusid Eesti Diskod pelgalt Tallinnas ja Tartus, tänavu on aga rännatud mööda Eestit. “Idee rändama minna tekkis  raadio seltskonnas. Oli vaja leida võimalus kuulajatega silmast silma kohtuda. Kuna varasematel aastatel on Eesti Diskod toimunud suure menuga Tartus ja Tallinnas, siis lahendus meie küsimusele saabus kiiresti,? jutustas Lauri ning lisas, et nüüd kutsutakse neid  kohtadesse, kus sel aastal pidu tehti, uuesti tagasi.

Võib tulla terve perega

“Palamuse laululaval avaneb meil võimalus olla lageda taeva all värskes õhus. Tihtilugu oleme pidanud tõdema, et klubide seinad pole kummist ja vabas õhus mahub peoplatsile külalisi palju rohkem,? sõnas Lauri Hermann. “Palamuse on hästi eestipärane, ajalooline, looduskaunis Tootsi ja Teele kodukoht.?

Raadio Elmar 10 on kogupereüritus. ?Sellest lähtuvalt on ka bändide valik. PS Troika sobib kindlasti eakamale kuulajaskonnale, 2 Quick Start paneb vere keema igas eas muusikasõbral. Lisaks üllatavad show?ga uus piigadebänd 2U ja raju kostüümidraamaga Eesti-Lordi,? tutvustas esinejate valikut Imre Tõekalju. Et üritusele pääseb juba kella 8st õhtul, siis anname võimaluse peole tulla koos peredega. Ei pea muretsema, kelle hoolde lapsed jätta.?

“Soovitus pidulistele: ootame kõiki hea muusika sõpru peole,  olenemata nende rahvusest, nahavärvist või usutunnistusest,” ütles  Lauri.

MARINA KILTER

blog comments powered by Disqus