Palamusel täna teatriõhtu

Rita Raave ja Jüri Aarma lahkavad Rednar Annuse lavastatud tükis abieluintriige. Aarma kehastab abielumeest, kes eeldab vabameelset suhet ning õigust pidada armukesi, Raave aga tema naist, kelle mehe kõrvalehüpped küll ahastusse viivad, ent kes siiski püüab iga hinna eest ?kaasaegne? olla ja mehe pakutud kooseluvormi aktsepteerida. Etenduse keskel situatsioon aga pöördub ning naine teatab, et ka temal on armuke ? elektrikitarril rokki mägiv tuumafüüsik. Nüüd on pooled vahetunud ja ahastusse satub vabameelseid suhteid pooldanud abielumees ise.

?Vabameelse abielu? autor Dario Fo on sündinud 1926. aastal. Ta on kirjutanud üle 40 näidendi, mõned neist koos näitlejannast abikaasa Franca Ramega. Ta alustas oma karjääri väikestes teatrites ja kabareedes satiiriliste revüüde lavastamisega, 1968. aastal pani aga aluse Nuova Scena teatrile. 1997. aastal pärjati Dario Fod Nobeli preemiaga selle eest, et ta sarnaselt keskaja narridega piitsutab võimu ning hoiab üleval jalge alla tallatute au.

Lavastuse ?Vabameelne abielu? tootnud MTÜ Arena on varem toonud välja lavastused ?Kurv? ning ?Frankie ja Johnny kuuvalgel?, samuti korraldanud muusikafestivali ?New Generation? ning kontserte.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus