Palamusel selgitati välja valla parimad laululapsed

Palamuse rahvamajas selgitati möödunud pühapäeval välja Palamuse valla tublimad 3-13-aastased laululapsed. Konkursi “Laulukarussell” maakonnavooru otsustati valda esindama saata Elisabeth Jürisson, Oskar Kull ja Marta Saariste.


Palamuse vallas on alati palju tublisid noori lauljaid olnud. “Laulukarusselli” valla eelvooru tuli seekord mõõtu võtma 23 lauljat. Kõige osalejaterohkem oli keskmine, kaheksa- kuni kümneaastaste vanuserühm 11 lauljaga, kolme- kuni seitsmeaastasi oli võistlemas seitse ja üheteist- kuni kolmeteistaastasi neli. Tüdrukud olid konkursil küll suures arvulises ülekaalus, ent kuus poissi pakkusid neile tõsist konkurentsi.

Noori lauljaid hindasid Tartu kutsehariduskeskuse muusikaõpetaja Marika Paulus, Põltsamaa ühisgümnaasiumi muusikaõpetaja Reigo Tõnisson ja Kaarepere rahvamaja juhataja Helgi Kaeval. Nende sõnul oli konkursi tase hea ja lapsed said oma etteastetega üldiselt hästi hakkama. Tõsi, mõne laulja puhul tekitas küsimusi repertuaarivalik: iga laul igas eas lauljale vist siiski ei sobi.

Julged esinejad

Reigo Tõnisson tõi välja ka selle, et väikeste kogemustega lauljal võib fonogrammi järgi lauldes viisijärg sassi minna ja siis on päris keeruline õigele rajale tagasi saada. Klaveri saatel lauldes on asi lihtsam: tark klaverisaatja korrigeerib ennast lapse järgi. Muusikamasinalt sama oodata ei maksa.

“Tore oli näha, et meie valla laululapsed on julged esinejad ega karda ka mikrofoni,” märkis Helgi Kaeval. “Nii tublide lauljate puhul võiks muidugi juba laval liikumise ka läbi mõelda.”

“Paremate puhul võis rääkida juba musitseerimisest, mitte laulmisest,” sõnas Reigo Tõnisson. “Meeldis, et etteasted olid loomulikud, mitte üle pingutatud.”

Žürii üksmeelne

Parimate valimisel oli žürii üsna üksmeelne.

“Kui lapses on sisemine säde ja põlemine olemas, siis seda juba ära ei peida. See tuleb ikka välja. Ning parimatel oli see säde kindlalt olemas,” kinnitas Reigo Tõnisson.

Helgi Kaeval lisas, et samad lapsed on silma paistnud ka varasematel konkurssidel ning traditsioonilisel kontserdil “Hea valla laululaps”. Nii et nende edu ei olnud juhuslik.

Žüriiliikmed tunnustasid hea ettevalmistustöö eest laululaste juhendajaid Maire Tamme, Luule Toomet, Helen Kirsit, Karmo Toomet ja Mare Talvet, samuti lapsevanemaid, kes lauljad kenasti riidesse olid pannud ning neile kontserdile toeks tulid.

Palamuse valla kolme tublimat laululast ootab nüüd aga “Laulukarusselli” maakonnavoor, mida peetakse 14. mail Tabiveres. Kas keegi neist sealt ka edasi televooru pääseb, näitab aeg.

“LAULUKARUSSELL 2016” PALAMUSE VALLA EELVOORU VÕITJAD

* 3-7- aastaste vanuserühm — Elisabeth Jürisson (juhendaja Maire Tamm)

* 8-10-aastaste vanuserühm — Oskar Kull (juhendaja Mare Talve)

* 11-13-aastaste vanuserühm — Marta Saariste (juhendaja Luule Toome)

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus