Palamusel saab osa Euroopa muuseumide ööst

Alates kella 14 tutvustatakse muuseumi fondides leiduvaid haruldasemaid museaale ja viiakse huvilised muuseumitöötajate köögipoolele, näidates seda, millega tavakülastajad harilikult kokku ei puutu. Külla tuleb ka külaline ühest teisest Eesti tuntud muuseumist.

Alates kella 15.30 algab muuseumiprogrammide esitlus vaheldumisi filmiseanssidega. Ära vaadatud saavad “Kevade”, “Suvi” ja “Sügis”. Õhtul saavad lapsed vanas kihelkonnakoolimajas osa programmist ?Pärast tunde?, heites pilgu XIX sajandi koolilaste õhtustele tegemistele koolimajas, kus paljud lapsed nädala sees ka elasid. Koos Tootsiga küünlavalgel indiaanlaste jutte lugedes selguvad nii mõnedki arusaamatud seigad tolleaegsest koolielust.

Kell 23 esineb muuseumi klassitoas ansambel Vinland koosseisus Juhani Jaeger, Triinu Taul ja Ott Kaasik. Keskööl viib muuseumi juurest ehk Köstri alleelt õueküünaldest valgustatud tänav otse Palamuse surnuaiale, kus kavaga ?Kesköised kõnelused kalmistul? mälestatakse sinna maetud olulisi Palamuse kultuuri- ja ühiskonnategelasi.

Kogu pika õhtu jooksul on kihelkonnakoolimuuseum mõistagi avatud ka tavakülastajatele. Ka mujal Euroopas on muuseumid 20. mail avatud kuni kella üheni öösel. Esmakordselt toimus selline ?avatud uste öö? möödunud aasta 14. mail. Siis osales ürituses enam kui 1200 muuseumi 31 eri riigist.

JANEK VARBLAS,
Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseumi arendus- ja projektijuht

blog comments powered by Disqus