Palamusel rassisid rammumehed ja -naised

Palamusel toimus möödunud laupäeval spordiklubi Jõusport harrastajate rammusarja etapp, mille käigus selgitati välja Paunvere rammumees ja rammunaine. Nendeks osutusid Kristjan Puusepp ja Anni Kurik.


Sarja kolmandal ja üksiti viimasel etapil osales rekordarv võistlejaid: kümme naist ja 21 meest. Võisteldi viiel alal: rehvi kantimises, palgi tõstmises, Timberi raami kandmises, raskuse hoidmises ja maakivide kandmises. Naistest oli konkurentsitult parim Anni Kurik, talle järgnesid Kadi Kertu Elias ja Birgit Malm. Ka meesteklassi võitjal Kristjan Puusepal õnnestus võita kõik alad ja libiseda konkurentide eest püüdmatusse kaugusse. Teise ja kolmanda koha hõivasid Alar Lehesmets ja Reigo Harkmann.
Viru vanglas töötav Anni Kurik tunnistas, et polnud enne harrastajate rammusarja sattumist rammuvõistlustel harrastatavaid alasid proovinudki. „Olen tegelnud klassikalise jõutõstmisega ning teinud kaasa selle ala Eesti meistrivõistlustel ja isegi rahvusvahelistel üliõpilasvõistlustel. Ent trennikaaslased õhutasid mind ka harrastajate rammusarja proovima ning esimeselt võistluselt tuli kohe võit,“ ütles Anni Kurik.
Rammuvõistluste aladel on tegelikult päris palju tehnilisi nüansse, seega on kogenud võistlejad eelisseisundis. Anni Kurik tõdes, et temale on treener, trennikaaslased ja muud tuttavad võistlustel kasulikku nõu andnud ning see on aidanud kogemuste nappust korvata. Kõige mõnusam ala oli tema meelest liivakotijooks, mis oli sarja kahe esimese, Jõgeval ja Põlvas toimunud võistluse kavas. Palamusel kahjuks sel alal jõudu ei proovitud, ent võit tuli ka seal.
Meeste arvestuses võitjaks tulnud Kilingi-Nõmme mees Kristjan Puusepp ütles, et sai harrastajate rammusarja käivitamisest teada alles siis, kui esimene etapp juba peetud oli. Rammualade tehnilisi nüansse pole ta eraldi lihvinud, vaid piirdunud tavalise jõusaalitrenniga, ent tulemused on olnud sellele vaatamata head. „Tuleval aastal peaksin vist minema EVIKO sarja professionaalsemate rammumeeste sekka jõudu proovima. Harrastajate sarjas tahavad teised ju ka võita,“ ütles Kristjan Puusepp muiates.
Vaid kahe etapi tulemustega õnnestus tal kolmeetapilises sarjas siiski kolmandale kohale tõusta. Esimese ja teise koha said vastavalt Alar Lehesmets ja Mark Kihu. Naiste arvestuses võitis Anni Kurik kõik etapid ja osutus loomulikult ka sarja võitjaks. Talle järgnesid Kadi Kertu Elias ja Ave Mikk.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus