Palamusel pidutsesid Jõgevamaa diskorid

Ehkki pidu algas alles kell 22, olid tulihingelisemad Palamuse pidude fännid kohal tund-kaks varem. Mõni aeg hiljem saabusid pea kõik õhtukangelased, mõned neist ? Imre Tõekalju, Imre Mihhailov ja Märt Kurik ? askeldasid lauluväljakul juba mitu tundi varem. Kõik selleks, et pidulistel oleks lahe ning lõbus õhtu ja nad saaksid pidu täiel rinnal nautida.

Õhtu peakangelasteks olid lisaks eelpool mainitutele veel Doberman, Andres Aia, Andro Uustal, Ringo Saar, Helar’S & Kytt ja Tanel Tooming alias Kada.

Diskoritest esimesena tantsutas rahvast Märt Kurik, kes osales tänavu rebasena diskorite suvepäevadel. Oma noorusest ja väikesest kogemustepagasist hoolimata oli noormees väga tubli ning suutis ka rahva käima panna.

Edasi asusid muusikat valima juba maakonna tuntumad diskorid. Märdi vahetas välja Andres Aia, kelle tervitused nii mõnegi erksamalt tantsima panid. Kui muusikalisest poolest rääkida, siis oli seal tantsulugusid kõigile, nii tuntud kui vähemtuntud laule.

Ükski pidu ei möödu tantsuta. Hea on ise tantsida ning lubada seda ka teistel teha. Oma suviselt päikselise kavaga, mis koones kolmest tantsust, esines Tabiverest pärit tantsutrupp Maverix. Esimese võimaluse oma vahvaid näomaalinguid ning riietust said noored tutvustada pärast Andres Aia setti ning enne seda, kui tantsumuusikat asus valima Ringo Saar.

Ringo Saar erineb teistest peol plaate mänginud DJ-dest, kuna ta kuulub Ringo raadio Ring FM saatejuhtide ridadesse ja on suvepäevadel üles astunud diskoritest ainus raadios töötav DJ.

Vahetult enne Eesti hip-hopi elava legendi A-Rühma lavale astumist keerutas plaate Andro Uustal. Tema teated peagi esinema asuvast A-Rühmast panid rahva kihama ning esimestes ridades seisvate neidude kätte ilmus ka suur A-Rühma plakat. Seega olid kohal nii mitmedki tulihingelised A-Rühma austajad.

Aeg oli nii kaugel, et lavale astus kauaoodatud A-Rühm. Ansambel suutis haarata publiku juba esimeste sekunditega, mil laval ta laval oli olnud. Oi, seda rõõmu ja õnne! Kõlasid ansambli nii uuemad kui ka vanemad lood, ei jäänud kõlamata ka ansambli viimane edetabelite hittlugu “Palmisaar” ning  varasem “Popmuusik”. Neli õnnelikku neidu said võimaluse olla ansambli tantsutüdrukuteks. Nimelt tõmbasid ansambli liikmed publiku seast nad enda juurde lavale.

Ansambli tunniajase esinemise järel asusid pulti taaskord diskorid, esimene neist oli Imre Mihhailov, kelle muusikavalik hoidis pidulised endiselt erilises tantsuhoos, kuni esinema asus taas Maverix.

Oma järge ootas veel neli diskorit. Esimesena asus pulti Doberman, kes oma tuntud headuses mängis parimat tantsumuusikat. Ka Tanel Tooming ei suutnud tantsima asumata jääda ning esines oma lühikese ja lööva kavaga. Lisaks esinesid ka Doberman ja Helar’S & Kytt diskorite iga-aastase leivanumbri ? ülakeha paljastamisega.

Tanel Tooming alias Kada jätkas rahva tantsutamist ning sai selle ülesandega suurepäraselt hakkama. Ehkki publik näitas juba väsimuse märke, suutis Kada tantsupõrandal olevat rahvast edasi hullutada.

Eelviimasena asus pulti Palamuse kohalik duo Helar’S & Kytt. Aasta tegutsenud diskorid demonstreersid oskusi ning võib öelda, et nad said sellega suurepäraselt hakkama, sest rahvas möllas tantsupõrandal.

Ja viimasena astus pulti vanameister Tõekalju ise. Ilma temata ei oleks ei Palamuse pidusid ega diskorite suvepäevi. Tõekalju poolt valitud muusika sobis peo lõpuks kui rusikas silmaauku, ei olnud pelgalt ei aeglased ega ka kiired tantsulood, vaid jagus mõlemaid. Imre puhul on erinevuseks teistest suvepäevadel osalenud diskoritest see, et umbes viimased poolteist aastat on mees oma DJ-tegevuses pühendunud peaaegu et sajaprotsendiliselt ainult house-muusika valdkonda kuuluva tantsumuusika mängimisele ning teist stiili tantsumuusika satub Imrele settidesse suhteliselt harva. Palamuse puhul on siiski tegemist kohaga, kus ta arvestab muusikavalikul eelkõige pidutsejate maitset ja soove.

Taaskord on oodata pidulisi Palamuse lauluväljakule 12. augustil, kui esineb ansambel SLÄM ning tuntud klubimuusika üritustesarja ?Clubvision? korraldajad DJ Melboom ja DJ Sunny Dee. Omapoolt dirigeerivad pidu ka DJ-d Imre Tõekalju ja Imre Mihhailov.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus