Palamusel peeti tõukerattasprinti

Kolmapäeval toimus teist aastat järjest tõukerataste sprindivõistlus Palamusel lasteaia Nukitsamees esisel tänaval. Korraldajaks oli Palamuse Kultuur.


Osales 36 võistlejat erinevates vanuserühmades laste, naiste ja meeste arvestuses Jõgeva linnast, Luualt, Kaareperest, Tabiverest ja Palamuselt. Oli neid, kes juba sõitnud ja kogemustega kui ka neid, kes panid ennast proovile esimest korda. Kõige noorem osavõtja oli lausa nelja-aastane.
Võistluse alguses luges peakohtunik Kaido Kriit ette võistluse reeglid ja andis näpunäiteid nendele, kes esimest korda tõukerattaga võistlema asusid. „On kummaline, et ära ei väsi mitte see jalg, mis lükkab, vaid see, mis tõukerattal on,” ütles Jõgevamaa jalgrattaklubi Vooremaa Centrum MTÜ juhatuse liige Kaido Kriit. „Tõukeratas õpetab keha tasakaalu hoidma mõlema kehapoole suhtes. Jalgrattaga teevad tööd mõlemad jalad ja inimene ei tunneta, kumma poolega tuleks rohkem tööd teha. ”
Kõrvaltvaatajale võib jääda tunne, et sõitmisest on ohtlikum pidurdamine, kuid ka selle hirmu Kaido Kriit kummutas ja kinnitas, et kui harjutada, siis saab hea tunnetuse kiirelt kätte kogu tegevuses. Küll paneb teda imestama, et tõukeratas on liikluses võrdsustatud jalakäijaga ja kiiver pole kohustuslik. Samas tundis ta rõõmu, et võistlusel oli enamusel osalejatest kiiver siiski peas.
Põhikorraldaja, Jõgevamaa spordiliit Kalju juhatuse liige ja tegevjuht Toomas Klaarman oli rahul osavõtjate hulgaga ja kinnitas, et eelmisel aastal oli osalejate hulk samas suurusjärgus. „Mõte võistlust korraldada tuli sellest, et plaan oli teha talvel suusasprindivõistlus, aga et talv oli vesine ja seda päris ära jätta ka ei tahtnud, siis tuli mõte kevadel teha tõukerattasprint,” selgitas Klaarman.
„See kevad oli aga eriline ja seetõttu saigi võistlus sügisele edasi lükatud. Et osavõtjate huvi nii noorte, naiste ja ka meeste hulgas on olemas, siis plaanime ka järgmised aastad sama võistluse kindlasti korraldada.”

ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus