Palamusel peetakse tantsupäeva

 

Palamuse rahvamajas tähistatakse ülehomme õpitubade, tantsukontserdi ja simmaniga rahvusvahelist tantsupäeva.

Õpitube tuleb läbi viima teenekas ja tunnustatud tantsupedagoog Ilma Adamson. Kella 12.30-13.30 tegeleb ta seeniortantsijatega, kella 13.45-15.15 naisrühmadega ja kella 15.30-17 segarühmadega.

“Põhiteemadeks on õpitubades kehakool ja eesti rahvatantsu põhisammud,” ütles tantsupäeva korraldaja, Palamuse naisrühma Sirtsuline ja mitme Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumi tantsurühma juhendaja Sirje Kiis. “Lisaks meie oma, Palamuse tantsijatele mahub õpitubadesse teisigi. Naisrühmade õpituppa kavatsevad tulla ka näiteks Voore rühma Linely tantsijad ja segarühmade õpituppa Laiuse-Sadala segarühma liikmed.”

Kell 18 algaval tantsukontserdil “Kogu küla tantsib” astuvad üles kõik Palamusel tegutsevad tantsurühmad: Palamuse gümnaasiumi I-II, III-IV, V-VI ja VII-IX klassi tantsurühm ning C-segarühm, samuti Palamuse naisrühm Sirtsuline, segarühm Paunvere Tootsid-Teeled ning memmede rühm.

“Palamusel on tõepoolest esindatud kõik rühmaliigid ja tänu sellele tuleb kontsert vaheldusrikas,” ütles Sirje Kiis. “Kui valdavalt on tegemist rahvatantsukontserdiga, siis natuke teistmoodi tuuli toob sinna oma vahepaladega Palamuse gümnaasiumi kaheksanda klassi tüdrukute tantsutrupp PeekaBoo, mis tegutseb ilma juhendajata.”

Kontsert kestab umbes tund aega ja kõik tantsuhuvilised on seda vaatama oodatud. Tantsulembesel Palamusel on rahvusvahelist tantsupäeva (selle õige kuupäev on 29. aprill) tähistatud juba kümmekond aastat.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus