Palamusel õpetatakse uksi ja aknaid restaureerima

Kahel järgneval nädalavahetusel, 17. ja 18. mail ning 24. ja 25. mail õpitakse Palamusel Goldbergi villas vanu uksi ja aknaid  restaureerima.

MTÜ Rehe-Möldre Töökojad projektijuhi Külli Paaveli sõnul on koolitus mõeldud kõigile, keda restaureerimine huvitab. Ta tõi näite, et on inimesi, kes elavad vanades ajaloolistes hoonetes, mille aknad-uksed korrastamist vajavad, või ka neid, kellel on lihtsalt huvi restaureerimist õppida, et sellega ehk hiljem leibagi teenida. 

Koolitusele registreerunuilt ei oodata eelnevaid sellealaseid oskusi. Juhendaja näitab kõigile individuaalselt, mida ja kuidas teha. Samas oleks hea, kui õppuril oleks endal mõni restaureerimist vajav uks või aken kaasa võtta. Samuti võiksid osalejad kaasa võtta tööriistu: näpitsaid, kaabitsaid, peitleid, kruvikeerajaid jms.

Paavel toonitas, et osavõtjate arv on piiratud, sest suurema seltskonna puhul ei jõua juhendaja kõigi koolitusele tulnutega  tegelda. Maksimaalne osavõtjate arv on kuni kümme inimest ühel koolituspäeval ja seepärast on vajalik eelnev registreerimine.

 Infot koolituse kohta leiab Jõgevamaa koostöökoja kodulehelt. Tegemist on väga odava koolitusega, kus ühe päeva eest tuleb tasuda vaid viis eurot. Selle hinna sisse kuulub ka kohv ning lõunasupp. Koolituse viib läbi Kalle Kase Antiigiveeb OÜ-st.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus