Palamusel on disko “Ehast Koiduni”

Traditsioonilisel suvealguse peol esinevad Sulo ja Quattro. Sulo ootab endale kuulajaid igas vanuses. “Ma ei löö kõhklema, kui on ainult vanemad inimesed, ei löö kõhklema, kui on ainult nooremad inimesed. Hea meel on selle üle, kui on igas vanuses kuulajaid,” sõnas Sulo.  Tema peol esitatav repertuaar selgub kohapeal.

“Tavaliselt on nii, et lähed kohale ja vaatad, mis saama hakkab. Ma pole oma kava ette määratlenud, mis on homme, ülehomme,” ütles Sulo ja lisas, et kõik sõltub publikust. “Kui nad on juba tantsuhoos, siis võib mängida juba aeglasemaid laule,” sõnas ta. Sulo esitab kontserdil ka ühte lugu mitu korda, sõltuvalt nõudlusest. “Soovilaule, mis juhuslikult repertuaaris olemas on, mängime. Aga et oleme kahemehebänd, siis on meie repertuaar piiratud. Vahel oleme mänginud lugusid vaid ka kitarri ja süntesaatoriga ning peale laulnud,” kostis artist.

Repertuaaris on Sulo kolme aasta eest ilmunud kogumiku laule ning ka sarjas “Kutse tantsule” ilmunud kogumiku laule. Viimasel plaadil on siiski rohkem Mati Nuude ja Tarmo Pihlapi stiilis laulud. “Plaadil oli ka paar uut lugu,” sõnas ta. ?Minu repertuaaris on uuemat pop-muusikat umbes 30 protsenti.”

 Sulol on hetkel käsil uue plaadi materjalide salvestus, millel on mitmete välisartistide, näiteks Smokie laulud eesti keeles.

Üritusele tulijatel soovitab laulja kaasa võtta hea tuju. Ei maksa tulla vaid seisma ja kuulama, käed taskus. Tuleb ikka tantsida. “Korraldajatel paluksin ma lava eest pingid ära võtta, sest inimestel on kinnisidee istumine, kuid tuleks just tantsida. Ma ei ole kontsertartist, vaid tantsuartist,” sõnas Sulo.

Teine esineja on ansambel Quattro, mis tegutseb eelmise aasta detsembrist. Ansamblisse kuuluvad Paavo Pärn, Mikk Saar, Elina Toompuu ja Kati Tedremäe. Ansambli repertuaaris on kümmekond laulu, neist kaks on saanud raadiohittideks. Kolmas laul peaks suve jooksul tulema singlina raadiojaamadesse. “Ansambel istub stuudios, kus me teeme uusi laule,” sõnas ansambli Quattro mänedzer Peter Ross. Hetkel ei ole teada, milliseid laule ansambel laupäeval esitab. Laupäeval Palamusele jõudes on neil kava koos. Esitatavate lugude arv sõltub publikust. “Kui publik on lahe, siis kõlab vähem laule, kui uimasem, siis rohkem,” sõnas Ross. Üldjuhul on laule 8 või 9. “See on paras, et rahvas jõuab käima minna ja ei jõua ära jahtuda,” ütles Ross.

Ansambel Quattro kuulajaskonda Ross generatsioonide kaupa ei liigitaks. “See on mõeldud muusikasõpradele, nii rocki, r’n’b kui ka diskomuusika kuulajatele,” sõnas Peter Ross, lisades, et nad loodavad arvukale publikule, kellel on tuju hea ning kes võtab ansambli hästi vastu.

Quattro puhul on nii kuulamist kui ka vaatamist. “Ansamblit saadab laval livebänd ning Quattrol on ka raske koreograafia, mille autor on endise bändi Click OK liige Monika,” lubas Peter Ross.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus