Palamusel näidatakse “Pingviinide marssi”

Kogu perele vaatamiseks sobiv film jutustab sellest, kuidas keiserpingviinid asuvad planeedi raskeimates kliimatingimustes nii nälja kui ka kiskjate rünnakute ohvriks langemisega riskeerides oma tõelise armastatu otsingule. Luc Jacquet’ meeskond sai hakkama millegi pingviinide saavutustega võrreldavaga, pidades Antarktika talves ilma mere- ja õhutranspordiühenduseta vastu 13 kuud. See kangelaslikkus võimaldas neil dokumenteerida filmilindile ühe kõigi aegade heroilisema saaga. Filmiõhtu algab kell 18.

ASi Tallinnfilm ja Palamuse rahvamaja hiljuti sõlmitud kokkuleppe järgi hakkab Tallinnfilm väärtfilme Palamusele tooma iga kuu. Nii et nüüd saab linateoseid, mida muidu linastatakse kas Tallinna kinos Sõprus või PÖFFi ehk Pimedate Ööde Filmifestivali toimumispaikades, näha ka siinkandis.

“Kui Tallinnfilmi esindajad augustis Theodor Lutsu 110. sünniaastapäeva pidustuste ajal Palamusel käisid, tundsid nad huvi, kas meil siin kino ka näidatakse,” ütles Palamuse rahvamaja juhataja Valdi Reinas. “Kui vastasin, et Kinobuss ikka vahel käib, pakkusid nad näitamiseks ka nende valduses olevaid väärtfilme. Kuna tingimused olid soodsad, lõimegi käed.”

See ei tähenda, et Kinobussiga suhted lõpeksid. Neilt oodatakse eelkõige uute eesti filmide võimalikult kiiret kohaletoimetamist. Uusim kodumaine film, Elmo Nüganeni, Taska Filmi ja Eesti Televisiooni koostöös valminud “Meeletu” Rain Simmuliga peaosas jõuabki Palamusele juba 9. novembril. Lastele näitab Kinobuss samal päeval filmi “Bullerby lapsed”.

“Kuna päris kinod jäävad meist kaugele ja PÖFFi ajaks Tallinna või Tartusse on ka üsna keeruline minna, siis püüame ära kasutada kõik võimalused kodumaiste ja väärtfilmide Palamusele toomiseks,” ütles Valdi Reinas. “Kuna tegemist pole suure publikumenuga märulifilmidega, siis pole sagedamini kui kord-paar kuus ka mõtet filmiõhtuid teha. Palamusele filme vaatama on oodatud aga kogu Jõgevamaa rahvas.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus