Palamusel läheb kinoks

Seekord on Kinobussil kaasas õige mitu uut eesti filmi, nagu Rene Vilbre “Röövlirahnu Martin?, Peeter Urbla “Stiilipidu”, Jaak Kilmi ?Kohtumine tundmatuga?, Ilmar Raagi ?August 1991? ning Priit Pärna, Priit Tenderi, Kaspar Jancise ja Ülo Pikkovi ?Frank ja Wendy?. Viimase puhul on tegemist poliitilisele pilale üles ehitatud täispika animafilmiga.

Veel saab näha tippdokumentalistikat, kodumaiseid tudengifilme ning mitut Pimedate Ööde festivalil näidatud välismaist noortefilmi. Peale traditsioonilise filmitöötoa, kus saab ise mängu- ja animafilme teha, toimuvad sel aastal filmiteemalised loengud, mida peavad nimekad filmitegijad.

Tänavune Kinobussi suvetuur on juba viies ja alati on see lõppenud Palamusel. Ka Theodor Lutsu Filmipäevad kannavad tänavu ümmargust, nimelt kümnendat järjekorranumbrit. Lahtist lühifilmide konkurssi peetakse filmipäevade raames kaheksandat korda. 42 konkursile registreeritud filmi on jagatud kuude programmi, millest neli tulevad esitamisele laupäeva pärastlõunal ja kaks pühapäeva hommikul.

Esimesse programmi on koondatud Tallinna huvikeskuse Kullo stuudio Noorfilm firmamärgi all tehtud filmid, teises programmis saab näha stuudio Meksvideo ja Kanutiaia noortestuudio loomingut, kolmandas astuvad üles täiskasvanud harrastajad ning viiendas ja kuuendas õpilased ja tudengid. Neljas ehk laupäevaõhtune viimane programm on koostatud välisautorite ehk täpsemalt Sloveenia ja Kreeka autorite lühifilmidest.

Konkursiväliselt vaadatakse laupäeva õhtul ära üks kahest filmiajakirjanike poolt möödunud aasta paremaks filmiks valitud linateoseid, Enn Säde “Jüri ? see mulk! ehk mis tuul müürile teeb” ja Tarmo Rajaleidi “Hämarik ja Koit”. Pühapäeval aitab ?ürii otsusetegemise aja täita Hans Vaisma film “ESTO 2004 Riias”.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus