Palamusel kestavad tantsupäevad

 Tantsupäevade raames on juba toimunud vanemate daamide line-tantsutund (õpetaja Sirje Kiis), kõhutantsutund (õpetaja Birgit Kuntu), eelkooliealiste laste tantsutund (õpetaja Tiina Kull) ja line-tantsumaraton ?Viis aastat line-tantsu Jõgevamaal?.

 ?Senini on tantsupäevad kulgenud rahvarohkelt,? ütles Palamuse rahvamaja juhataja Valdi Reinas. ?Line-tantsumaratoniks oli nii palju selle tantsustiili harrastajaid kokku tulnud, et kohalikud tantsijad saali ära ei mahtunudki ning pidid tantsima laval. Ka tantsutundides on oma rahva kõrval olnud kaugemalt tulnuid.?

Kui vanemate daamide line-tantsutunni kohta rahvamaja juhataja alles ootab tagasisidet, siis kõhutantsutunnis osalenute kindel nõudmine oli, et sügisest peab Palamusel tegutsema hakkama kõhutantsurühm.

Täna õhtul jätkuvad tantsupäevad kontserdiga, millel esinevad kõik Palamusel tegutsevad tantsurühmad harrastatavast stiilist olenemata. Aga rahva-, line– ja showtantsurühmi tegutseb rahvamaja ja kooli peale kokku tervelt 11.

  ?Kui Jõgeval toimunud I naistetantsu festivalil osalejad möödunud laupäeval Palamusel ekskursioonil käisid, ajasid nad igatahes silmad suureks, kuuldes, kuipalju ühes Palamuse-suguses alevikus tantsijaid võib olla,? ütles Valdi Reinas.

Tänasele, kell 19 algavale kontserdile on oodatud kõik huvilised, samuti homme õhtul kell 20 toimuvasse hiphoptantsu ja funky tundi, mida juhendab üle Eesti tuntud tantsuõpetaja Monika Tuvi. Monika jaoks on Palamusele tulek teatud määral tulek lapsepõlvemaile: põhikooli lõpetas ta ju sealt kiviviske kaugusel Kaareperes. Hiphopi ja funky tundi tuleb ka rahakott kaasa võtta: osalustasu on 50 krooni.

Laupäevane line-tantsuharrastuse sünnipäevapidu peetakse kantristiilis: rahvamaja saal kujundatakse salooniks. Osa võtavad peost kõik Palamuse taidlusrühmad, kusjuures kõik peavad esinema millegi tavapärasest erinevaga. Segakoor esitab näiteks tantsunumbri.

 ?Laupäeva õhtul ei taha vist meie oma taidlejadki hästi saali ära mahtuda,? arvas Valdi Reinas.

Aga kui keegi ikka väga huvi tunneb, eks ta siis ühe silmaga piiluma ikka mahu.

 Tantsupäevi peetakse Palamusel tantsuõpetaja Sirje Kiisi eestvedamisel juba neljandat korda. Pühendatud on need rahvusvahelisele tantsupäevale, mida, tõsi küll, peetakse alles 29. aprillil.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus