Palamusel avati uuenenud muuseum ja näitus „Sada palamuslast“

Laupäeva oli esimene päev, mil Palamuse O. Lutsu kihelkonnakoolimuuseum pärast uuenemist oma uksed ja uue näituse „Sada palamuslast“ publikule avas.


Näitus on pühendatud Eesti Vabariigi 100 aastapäevale. 2016. aasta oktoobri lõpuni esitati kandidaate ja 2017. aasta veebruaris valiti välja need sada, kelle kohta Palamuse muuseumi töötajad lisamaterjale koguma hakkasid. Et väljavalitute hulgas on mitme ala inimesi, on näitus „Sada palamuslast“ avatud kuni järgmise aasta 30. maini üheksas kohas üle Palamuse. Peale vana koolimaja näitusesaali veel kirikus, rahvamajas, vanas apteegis, koolimajas, teenuskeskuses (endises vallavalitsuses), kaupluses, perearstipunktis ja raamatukogus. Kõigis neis nimetatud asutuste lahtiolekuaegadel.

Näituse avamine tõi kokku erakordse hulga publikut – mitte vähem kui näitusel esindatud inimesi.

Näitusel saab lugeda tähelepanuväärsete palamuslaste kohta, vaadata fotosid ja videoid, kuulata helilõike. Nende hulgas on Oskar Luts ise, „Kevade“ prototüüpe, kohalikke haridus- ja kirikutegelasi, põllu- ja kaupmehi, Palamuselt välja kasvanud teadlasi ja muidu põnevaid kodanikke.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus