Palamusel arutleti omavalitsuste ühinemise üle

Kolmapäeval peeti Palamusel Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu eestvõttel mõttevahetus omavalitsuste ühinemise teemal.

Põltsamaa vallavolikogu esimehe ja Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu revisjonikomisjoni esimehe Liia Lusti sõnul oli arupidamise eesmärgiks süstematiseerida ühinemise teemaga seotud mõtteid ning ettepanekuid.

Mõttevahetus kujutas endast ka valmistumist 2. juunil Kuremaal toimuvaks maakonna arengukonverentsiks, kus seda teemat käsitletakse.

Liia Lusti sõnul kaaluti omavalitsusliidu liikmete kokkusaamisel variante, milline võiks olla tulevane haldusjaotus Jõgeva maakonnas ja millised võiksid olla omavalitsuste ühinemisega kaasnevad plussid ja miinused.

Konkreetsemalt jäi Liia Lusti sõnul kõige enam kõlama ikkagi kolme valla moodustamise idee. Teise võimalusena vaeti kahe valla moodustamise võimalusi ning kõige vähem toetust leidis variant, kus maakonnast moodustuks üks omavalitsus. Kahe valla moodustamise puhul võiks teostuda nn Suur-Põltsamaa idee, kus lisaks praegustele Põltsamaa linna ümbritsevatele omavalitsustele Jõgevamaalt kaasataks veel Kolga-Jaani ja Kõo vald Viljandi maakonnast ning Imavere ja Koigi vald Järva maakonnast. Teise valla moodustaks ülejäänud osa maakonnast.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus