Palamusel alustatakse lindude pesakastide meisterdamisega

Alates tulevast esmaspäevast kuni märtsi lõpuni saavad kooliõpilased ja teisedki asjahuvilised Palamuse kihelkonnakoolimuuseumis õpetaja Lauri ehk Janek Varblase  juhendamisel lindudele  pesakaste  meisterdada.

Projektijuht  Janek Varblas, kes vajadusel ka õpetaja Lauriks kehastub, rääkis, et kevadine lindude pesakastide meisterdamine saab teoks juba kolmandat aastat.

“Tööd tehakse muuseumi tõllakuuris, kuhu on valmis pandud detailid, millest linnumajad vaid kokku panna tuleb. Pesakastid, mis sobivad ennekõike kuldnokkadele, tehakse jooniste järgi ja nende mõõtmed on ühesugused. Töö kestab orienteeruvalt poolteist tundi.  Iga meisterdaja saab endale pesakasti kaasa,” lisas ta.

Janek Varblas räägib meisterdajatele ka lindude kevadistest toimetustest ja jagab soovitusi pesakastide tegemiseks kodudes ja koolides. Näiteks rõhutab ta, et pesakaste ei tohi värvida, sest linnud armastavad looduslikku keskkonda  Pesakastimeistritel on võimalik külastada ka muuseumi.

“Pesakastide tegemisele, mis kestab 19.-30. märtsini, võib tulla klasside kaupa koolidest, sõpradega või perekonniti,” märkis Varblas.

“Peame meisterdamistunde korraldades silmas sedagi, et ka “Kevades” õpetas õpetaja Laur poistele puutööd,” lisas muuseumi projektijuht.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus