Palamuse valla head laululapsed annavad kontserdi Kaareperes

Kaarepere rahvamajas saab homme teoks meeleolukas kontsert “Palamuse valla hea laululaps”. Noored lauljad esinevad elava bändimuusika saatel, tänasel proovipäeval tulevad neile aga külla ka mõned nüüdseks juba suureks kasvanud endised laululapsed, kes tänini muusikaga seotud.

Palamuse valla laululaste kontsert saab teoks juba kolmeteistkümnendat korda. Kui varasemad kontserdid on toimunud Palamusel, siis seekord saab laste esinemist kuulata-vaadata Kaarepere rahvamajas. Noori soliste astub üles kolmekümne ringis, ent kõlavad ka ansambli- ja ühislaulud. Ühtekokku läheb lavale ligikaudu 45 last.

Kui mõnel aastal on kontserdikava koosnenud vaid ühe helilooja lauludest, siis seekord saab kuulda valikut eri aegade parematest lastelauludest.

Palamuse lasteaia laululapsi juhendab Maire Tamm, Palamuse gümnaasiumi lauljaid Luule Toome ning Palamuse laulustuudio lapsi ja noori Karmo Toome ja Helen Kirsi. Lauljaid saadab bänd koosseisus Kaidar Kalme (trummid), Johannes Dahl (basskitarr), Joosep Pilliroog (kitarr), Helen Kirsi (viiul) ja Karmo Toome (klaver).

Bänd sai lood, mida neil saata tuleb, kätte juba oktoobri alguses ja asus neid kohe omakeskis harjutama. Täna on noorte lauljatel ühisproov bändiga. Lõuna ajal tulevad neile aga külla kunagised Palamuse laululapsed Rasmus Kull, Käthi Kivi ja Kaidar Kalme, kes räägivad, mis neil noist aegadest meeles on. Lapsed saavad neile ka küsimusi esitada.

Homne laululaste kontsert algab Kaarepere rahvamajas kell 13.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus