Palamuse uue vallamaja ehituse hange sai 11 pakkumist

Palamuse uue vallamaja ehitushankele registreerus 11 firmat, pakkumisi oli aega esitada 15. augustini.

Palamuse vallavanem Urmas Astel ütles, et nende pakkumiste läbitöötamiseks kulub paar-kolm nädalat, alles siis saab välja valida vallale soodsaima pakkumise. Seejärel saab hakata tegelema ehituse rahastamisega.

Toetust loodab vald saada ka riigilt — põhjusel, et nõukogude-aegse külanõukogu hoone läks omanikule tagasi. Suurem osa rahast tuleb aga leida vallal.

Palamuse valla käesoleva aasta eelarves on ette nähtud uue vallamaja ehituse alustamiseks kolm miljonit krooni. See investeering lubab teha ainult vallamaja ehituse eeltöid.

Mäletatavasti korraldas Palamuse vallavalitsus mullu uue vallamaja ideekavandite konkursi. OÜ Sirkel & Mall võidukavandi põhjal on valminud projekt.

Palamuse vallavalitsus on otsustanud 2009. aasta lõpus kolida uude majja ning alustas juuli algul ehitushankega. Palamuse vallamaja ehitus peaks kestma tänavu septembrist tuleva aasta 1. novembrini.

Uus vallamaja asub 20 038 ruutmeetri suurusel krundil, hoonealust pinda on ligi 798 ruutmeetrit. Hoone netopinda on 674 ja suletud brutopinda 855 ruutmeetrit.

Praegune vallamaja, milles tsaariajal on olnud hobusetall ning hiljem kooli internaat ja õpetajate korterid, on kehvas seisus ja kitsas.

Palamuse vallas on vaieldud nii uue vallamaja otstarbekuse kui ka asukoha üle.

HELVE LAASIK

 

blog comments powered by Disqus