Palamuse uue vallamaja ehitamisest huvitub 14 firmat

     

Palamuse vallavalitsus on otsustanud 2009. aasta lõpus kolida uude majja ning alustas eelmise nädala lõpus ehitushankega. Uue vallamaja ehitushankele on dokumendid kolmapäevase seisuga välja võtnud 14 firmat, huvilisi on kokku 17.

Millal ülejäänud oma dokumentidele järele tulevad või soovivad neid postiga saada, pole teada. Pakkumisi on aega esitada 15. augustini.

Palamuse vallavanem Urmas Astel ütles, et suur huvi uue vallamaja ehitamise vastu võimaldab välja valida vallale soodsaima pakkumise. Alles siis saab hakata tegelema ehituse rahastamisega. 

Raha tuleb leida vallal

Väikest toetust loodab vald saada ka riigilt — põhjusel, et nõukogude-aegse külanõukogu hoone läks omanikule tagasi. Suurem osa rahast tuleb aga leida vallal.

Palamuse valla käesoleva aasta eelarves on ette nähtud uue vallamaja ehituse alustamiseks kolm miljonit krooni. See investeering lubab teha ainult vallamaja ehituse eeltöid.

Mäletatavasti korraldas Palamuse vallavalitsus mullu uue vallamaja ideekavandite konkursi. Nüüd on OÜ Sirkel & Mall võidukavandi põhjal valmis projekt.

Palamuse vallamaja ehitus peaks kestma tänavu septembrist tuleva aasta 1. novembrini. 

Asukoha üle on vaieldud

Uus vallamaja asub 20 038 ruutmeetrit suurel krundil, hoonealust pinda on ligi 798 ruutmeetrit. Hoone netopinda on 674 ja suletud brutopinda 855 ruutmeetrit.

Praegune vallamaja, milles tsaariajal on olnud hobusetall ning hiljem kooli internaat ja õpetajate korterid, on kitsas ja kehvas seisus ning selle asemel uue ehitamine pole vallarahva hulgas suuremat vastuseisu leidnud.

Küll aga puhkes Palamuse vallalehes poleemika uue vallamaja asukoha suhtes: mõned vallakodanikud leidsid, et see peaks aleviku südamele lähemal paiknema.

Paraku polnud vallavanema sõnul aleviku keskpaigas ehitamiseks sobivaid vabu või mõistliku hinnaga maatükke enam võtta. Ka on ainulaadse lahendusega uus vallamaja Kaarepere tee ääres seistes Palamuse alevikule heaks visiitkaardiks.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus