Palamuse Suvepidudel kehtestati vanusepiirang

Palamuse Suvepidude sarja üritusel “Oi aegu ammuseid” 11. juulil kehtib vanusepiirang: alla 16-aastased võivad pärast südaööd üritusel viibida ainult koos täiskasvanud saatjaga.

Selline piirang on tingitud viimasel ajal noorte hulgas võimust võtnud liigsest alkoholi tarbimisest. “Igal üritusel, mis Palamusel on toimunud, on alaealised politseile joobes olekuga vahele jäänud,” nentis ürituse peakorraldaja Imre Tõekalju.

Seni võisid kõik pidulised viibida seal peo lõpuni, ehkki see on alles kell 4 hommikul. “Oleme iga ürituse jaoks taotlenud Palamuse vallalt luba, et ka alla 16-aastased noored saaksid koidikuni lustida,” rääkis Imre Tõekalju. “Pärast viimasel vallavolikogu istungil toimunud arutelu, millest võttis osa ka politsei esindaja, korraldajad sellise taotluse esitamiseks enam võimalust ei näe.”

Alates 11. juulil toimuvast peost peavad kõik alla 16-aastased, kes ka pärast südaööd lustida soovivad, omama kainet täiskasvanud saatjat.

“Antud muudatus ei ole tingitud korraldajate soovist alaealisi külastajaid vältida,” kinnitas Imre Tõekalju, “Ootame jätkuvalt kõiki normaalselt käituvaid noori peole, kuid kahjuks oleme korraldajate leeris sunnitud tunnistama, et joobes alaealised suudavad tekitada rohkem probleeme, kui meie neid lahendada  suudame. Loomulikult on kahju nendest noortest, kes käituvad üritusel normaalselt, ei tarbi alkoholi ega korralda sigadusi, aga samas usun, et sellistel noortel ei ole ka probleemi leida endale täiskasvanud saatja, kes nende eest vastutab.” 

 BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus