Palamuse suvepeod algavad vahupeoga

Reedel saab avalöögi noorte seas igal aastal pikisilmi oodatud Palamuse suvepidude hooaeg. Suvekuude jooksul korraldatakse Palamuse lauluväljakul neli pidu, kus astuvad üles Power Hit Radio ja Elmari raadio tegijad ning ansamblitest Karavan ja Tanel Padar & The Sun.

 

Reedel algav Palamuse suvepidude hooaeg on järjekorras kuueteistkümnes ning selline pidudesari on Eestis üks väheseid, mis siiamaani on järjepidevalt toiminud ning kõigi eelduste kohaselt  veel mitmeid aastaid kestab. Aasta-aastalt on pidusid küll vähemaks jäänud, kuid selle kompensatsiooniks on neil alati olnud tuntud esinejad ja meelelahutust pakutakse igas vanuses inimesele.

Esimene tänavune suvepidu kannab nime “Summer Start”, kus lisaks diskoritele Imre Tõekaljule ja Imre Mihhailovile tegutsevad plaadimasina taga ka tantsumuusikaraadio Power Hit Radio tegijad DJ Erkki Sarapuu ja DJ Marek Talivere. Power Hit Radioga tehti koostööd juba ka möödunud aastal, mil lausvihmas peetud vahupeole tuli umbes kuussada inimest. “Kui juba selliste ilmaga tuleb kohale nii palju rahvast, siis saab seda sündmust nimetada väga õnnestunuks,” kinnitas Palamuse suvepidude peakorraldaja Imre Tõekalju ning lisas, et juba seetõttu otsustati koostööd Power Hit Radioga jätkata. Reedel astub Palamuse lavalaudadel üles ka särav Merlyn Uusküla, kellelt aprilli algul ilmus uus hitt “See öö”. 

Pileteid on võimalik võita Facebooki kaudu

Palju furoori on sotsiaalvõrgustikes tekitanud piletihinna küsimus. Võrreldes eelmise aastaga, on tänavuse avapeo piletihind kerkinud euro võrra, pääse peole maksab kaheksa eurot. Pidude korraldaja Imre Tõekalju nentis, et hinnatõus on vääramatu jõud ning aasta jooksul on kõik hinnad kerkinud, seega ei saa nad pidu teha alla omahinna.

“Eurone piletihinna tõus ei ole nii katastroofiline, võttes arvesse sündmuse oodatavust ja mahukust,” rääkis Tõekalju. Talle sekundeerisid ka paljud toetajad Facebooki fännilehel, kes väitsid, et noored hädaldavad eurose hinnatõusu üle liialt palju, võttes arvesse, kui suurte summade eest alkoholi pruugitakse. “Mõistlik oleks see euro pigem peopiletile kulutada,” jäi kõlama arvamus.

Hea õnne korral on aga võimalik ka tasuta peole pääseda. Praeguseks on “Summer Start” peo piletite loosimine Facebookis läbi, kuid veel on võimalik neid võita Power Hit Radio dateline saatest kuni neljapäeva õhtuni. Ka järgmiste pidude piletite saamiseks korraldatakse fännimänge, kus   loositakse välja kuus piletit. 

Tegevust tervele perele

Suve teisel poolel ühendavad Palamuse suvepidude meeskond ja raadio Elmar viiendat korda oma jõud ning läbi viiakse suurejooneline Elmari suvepidu, kus jätkub meelelahutust tervele perele. Peole tasub tulla ka väikeste lastega, sest seal lööb kaasa firma Balbiino, kellel lisaks jäätistele kaasas ka maskotid. Korraldatakse mitmeid mänge, kampa tuleb ka Vudila Mängumaa. Nagu tavaks on saanud, astub ka sel aastal Elmari suvepeol üles kaks artisti. Õhtupoolikul saab Palamusel kuulda ansamblit Karavan, kes esineb sellel peol täiskoosseisus. Kesköiseks artistiks on seekord “Hellad Velled”.

Traditsiooniline suvelõpupidu peetakse Palamusel augusti viimasel päeval. Siis on sündmuse peaesinejaks juba ammu oodatud “The Sun”.

“Meil oli plaanis neid ka varem kutsuda, kuid kuidagi pole neile varem meie peo kuupäevad sobinud,” kommenteeris peakorraldaja Tõekalju. Sel aastal saadi graafik Palamuse pidude ja “The Suni” esinemiste vahel klappima ning üks tunnustatumaid Eesti rokkbände paneb 31. augustil suvele ja ka Palamuse pidude kuueteistkümnendale hooajale väärika punkti. 

Merlyn Uusküla annab Palamusel enne Eestist lahkumist siinse kandi viimase kontserdi  

Oled Palamuse Suvepidudel esinenud ka varem, millised muljed sulle sellest esinemisest jäid?

Esinesin Palamuse suvepidudel kaks aastat tagasi. Tollest esinemisest mäletan, et enne Palamusele minekut oli väikene ärevus sees, kuna ma polnud varem seal esinemas käinud ning ei teadnud, mis publik mind ees ootab. Kohale jõudes ootas mind ees väga positiivne üllatus. Rahvast oli palju, pidulised laulsid kõva häälega laule kaasa ning laval oli väga hea energia. Pärast arutasime tantsutüdrukutega, et Palamusel oli suurepärane publik ning rahvas andis esinejatele väga hea emotsiooni. Sel korral ma juba tean, kuhu ma esinema tulen, ning tean ka milline publik mind ees ootab. Loodan, et sel korral on rahvast sama palju ning esinemist nauditakse sama hästi kui eelmisel korral.  

Kuidas on Sinu esinemiskava kahe aasta jooksul muutunud?

Olen selle aja jooksul teinud kavas päris palju muudatusi, seega need, kes mind käisid kaks suve tagasi Palamusel kuulamas, võivad julgelt sel reedel uuesti Palamusele tulla, kartmata, et esitusele tulevad samad lood. Minu repertuaari on juurde tulnud uusi lugusid ning ma kavatsen Palamusel esitada ka Nexuse paremaid hitte. 

Kas kuuldused, et kavatsed Eestimaalt lahkuda, vastavad tõele?

Jah, need kuuldused vastavad tõele. Sügisel lähen Prantsusmaale ülikooli turunduse ja innovatsiooni valdkonna magistriõppesse. Olen kodumaalt eemal umbes kümme kuud, seega sel suvel annan ma veel viimaseid kontserte enne esinemispausi. Reedene Palamuse kontsert on mul siinkandis viimane enne välismaale sõitu.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus