Palamuse saab uue vallamaja

Peagi kuulutatakse välja riigihange kaasaegse vallamaja projekteerija leidmiseks.

Palamuse vallavolikogu tegi vallavalitsusele ülesandeks valida välja uue maja asukoht. “Leidsime, et uus vallamaja sobib kõige paremini Oskas Lutsu Palamuse Gümnaasiumi tagusele maa-alale Kaareperre viiva tee ääres,” ütles vallavanem Urmas Astel. “Meie senine vallamaja on ehitatud mitmes järgus ja erinevatel aegadel. Üks hoone osa on olnud tsaariajal hobusetall. Majas on ruumipuudus, mitmel töötajal tuleb kasutada ühte kabinetti. Katus ei pea enam vihma, seinad on hõredad ja lasevad tuult läbi,” kirjeldas vallavanem vana hoone puudusi.

“See, kas Palamuse uus vallamaja tuleb ühe- või kahekordne, jäägu arhitektide ja projekteerijate otsustada. Minu arvates peaks aga seal normaalsete töötingimuste tagamiseks olema pinda vähemalt 400 m2. Kindlasti ei tohiks maja pindala aga ületada 600 m2,” ütles Urmas Astel, kes lisas, et kui kõik laabub plaanipäraselt, peaks vallamaja valmima 2008. aastal. “Pidades silmas tõika, et ehitustööd järjest kallinevad ja ruutmeetri maksumus pidevalt tõuseb, on ökonoomne uus hoone võimalikult kiiresti valmis ehitada,” ütles Palamuse vallavolikogu esimees Toomas Tuula.

Kui uus maja valmib, on võimalik seal läbi viia ka vallavolikogu istungeid, mida praegu Palamuse rahvamajas asuvates kirikukoguduse ruumides pidada tuleb.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus