Palamuse puukool teeb koostööd ehitajatega

Palamuse puukooli omanikud Jaak ja Urve Rillo teevad koostööd ehitajatega ja pakuvad haljastusteenust üle Eesti.

Meie turg on Tallinn ja Tartu,” ütles Jaak Rillo, kelle sõnul lõpetas nende haljastusfirma hiljuti Peetri Lasteaed-Põhikooli haljastuse. Enne seda tehti sama tööd Narva Selverile.

Projektid tellivad ehitajad enamasti suurtest haljastusfirmadest, nende tegemine Urve Rillole  tema enda sõnul ei istu. “Võin teha eskiisi, ka taimed maha istutada, aga suuri projekte ma teha ei taha,” tunnistas ta. Vajadusel kasutatakse haljastusasjatundjate Ene Ilvese ja Raili Uustalu teenuseid.

Jaak Rillo sõnul täiendab haljastus taimemüüki. “Oma taimede kasutamine on haljastuses suur pluss,” kinnitas ta.

Rillod annavad oma tehtud haljastusele vähemalt kaheaastase garantii, sellepärast kasutavad nad enamasti omakasvatatud taimi. Kõiki taimi neil enda sõnul ei ole, osa tuleb ka osta. Jaak Rillo hinnangul on istikumüük tänavu täitsa normaalselt läinud, suurte tagasilöökide üle kurta ei saa. Firma eelis on, et  tellitu viiakse kohe kätte, selleks on olemas kaubik ja järelkäru.  

Urve ja Jaak Rillo alustasid kümme aastat tagasi, õigemini alustas Jaak üksi ja Urve tuli Luua puukoolist oma puukooli 2000. aastal. Palju aitavad neid täiskasvanud lapsed, noorem tütar tegeleb raamatupidamisega, poeg aga teeb valmis kõik IT-lahendused. Hooajal tuleb haljastustöödele abilisi palgata.

Talvel tuleb Jaak Rillo sõnul otsida uusi objekte ning teha kalkulatsioone.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus