Palamuse noortepeod ülipopulaarsed

Ürituse peakorraldaja Imre Tõekalju teab rääkida, et Palamuse suvepidude algusaastail oli neil külastajaid 300 ringis, praegu juba peaagu 2000. Käesoleva aasta suve esimesel peol oli umbes 1700 külastajat ja läinud nädala üheksakümnendate stiilipeol osales ligikaudu 1500 inimest.

Tõekalju sõnul võis eelmise nädala peorahva vähesus olla kehvast ilmast tingitud, kuna vahetult enne üritust hakkas sadama paduvihma. Lisaks sellele oli möödunud üritusel ka kindel vanusepiirang, nimelt pärast südaööd ei tohtinud peol viibida ilma saatjata alla 16-aastased isikud. ?Võimalik, et lapsevanemad oma alla 16-aastasi lapsi sel juhul peole ei lubanud,? lisas peakorraldaja.

Veel ütles Tõekalju, et vabandab kõikide Code One?i fännide ees, kuna ansambel ei saanud enne esinemist soundcheck?i teha ja seega oli heli veidi paigast ära. ?Tegemist oli täielikult korraldusliku möödalaskmisega,? sõnas Tõekalju. Code One?i solist Koit Toome sõnas samuti, et tehnilised probleemid segasid esinemist väga, kuid peokoht ja meeleolu meenutasid talle vanu häid suvetuure, mis toimusid Code One?i hiilgeaegadel.

Tasemel esinejad

Läbi aegade on Palamusel esinenud mitukümmend Eesti artisti. Isegi praegusel ajal Euroopas suurt tuntust kogunud ja väga nõutud ansambel Vanilla Ninja on Palamuse suvepeol üles astunud. Peakorraldaja teab veel rääkida, et ükski ansambel, kelle nad on esinema kutsunud, pole veel Palamusele tulekust keeldunud.

Veel lisas Tõekalju, et rahaliselt on nad võimelised praktiliselt ükskõik missuguse Eesti artisti Palamusele esinema kutsuma. ?Mina lähtun siiski kvaliteedist ja kutsun esinema neid, kes on tuntud ja kes on musikaalselt väga andekad inimesed,? lisas Tõekalju. Järgmisel peol, mis toimub 28. juulil, on peaesinejaks kutsutud viimase aja üks populaarsemaid Eesti artiste, kelleks on Mari-Leen. Tema esinemine Palamusel saab olema 100% live, mis tähendab, et muusika ei tule fonogrammi pealt, vaid taustaks mängib päris ehtne ansambel.

Et peatselt hakkavad Eesti artistid, keda Palamusele kutsuda, otsa saama, siis peakorraldajal on mõttes hakata esinema kutsuma välisartiste. Näiteks tänavu oli plaanis kutsuda esinema elektro-popp muusikat viljeleva  Pakito, kuid kuna kuupäevad ei klappinud, siis jäi mehe külastus sel aastal ära. Tõekalju ei oska ka samas kindlalt lubada, millal ja missuguseid välisartiste nad Palamusele kutsuvad.

Plaanis suurprojektid

Selle suve jooksul toimub Palamusel veel nii öelda ?mammutüritus?, mis tõotab tulla suurim kõikidest Palamuse pidudest üldse, nimelt 10. augustil on plaan teha ühispidu koostöös Raadio Elmariga, mis sel aastal saab kümne aastaseks.

Esinejatest on plaanitud  kutsuda  PS Troika ja läbirääkimised on jõudnud lõpusirgele ka ansambli 2 Quick Startiga. Toimub ka Raadio Elmari eesti disko, kuhu vahele mängib Imre Tõekalju ka välismaist muusikat. Peakorraldaja sõnul sõltub selle peo edukus ka kindlasti ilmast.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus