Palamuse noortekeskuses räägiti Rumeenia reisist

Neljapäeva õhtupoolikul kogunesid Jõgeva valla noored Palamuse noortekeskusesse, kus saadi omavahel tuttavaks, räägiti Rumeenia laagrist ning süstiti ideid, mida uuel hooajal põnevat ette võtta.


Juulis toimunud Rumeenia laager keskendus käelistele tegevustele nagu kunst ja käsitöö.

Eliise Joost andis lühikese ülevaate nii sihtpaika jõudmisest kui ka kohapealsest elust-olust. „Kohtusime Rumeenia ja teiste riikide inimestega, saime tuttavaks ning see oli väga tore. Iga päev tegime käsitööd. Kes maalis lusikatele, klaasile, tegime purke või maalisime niisama,“ rääkis Joost teistele.

Igal õhtul tutvustati erinevaid riike. Eesti õhtul tutvustati kaerajaani, meisterdati tatrast stressipalle, mängiti ja peeti maha korralik disko. Ja muidugi räägiti ka tantsu- ja laulupeost. Juhendajad kiitsid Eesti noori, kes oskasid iseseisvalt inglise keeles slaidiesitlust teha, samal ajal kui teiste maade noored pidid lootma juhendajate keeleoskusele.

„Inimesed olid soojad ja oli tore nende kultuuriga tutvuda,“ rääkis Eliise Joost. Ka teised noored tõid positiivsena välja rumeenlaste külalislahkuse ja sooja südame. Kui eestlased jätavad abivajaja tihtipeale hätta, siis noortele jäi enim meelde abiulatav käsi ja naeratus. Isegi kui võõramaalase keelest aru ei saa. Negatiivse poole pealt jäi noortele Rumeeniast meelde kaootiline liiklus ja vähene inglise keele oskus.

Kuid üks on kindel: kui oleks võimalus veel minna, siis oleks meie valla noored kohe valmis.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus