Palamuse muuseumis on avatud uus näitus

Terve septembrikuu on Palamuse muuseumi teisel korrusel võimalik nautida Natalja ja Sergei Tumanovi käsitööd näitusel „Peipsimaa kultuuripärand läbi käsitöö”.


Näitusesaali sisenedes saab ülevaate väga erinevatest esemetest ja teemadest, mis on enda töödeks koondanud abikaasad Natalja ja Sergei. Oma töödega on nad edasi andmas kõiki väärtusi, et nii Eestis elavad inimesed ja ka kohalik järeltulev põlvkond saaks osa selle kandi elust ja ajaloost.
Sergei ristpistetehnikas tikitud ainulaadsetest ikoonidest esimese tegi ta oma abikaasale 10 aastat tagasi kingituseks. Tikkimise algus on seotud sellega, et abikaasa ajapuudusel poolikuks jäänud tööd pidi keegi ju lõpuni tegema. Huvi ning aeg oli mehe poolt olemas.
Ikoonide tikkimine käib nagu ikoonide kirjutaminegi (maalimine – toim), väga kindlate skeemide ja reeglite järgi. Tulemused on suurepärased. Natalja maalitud nõudekomplektid, samovarid ning kalaluudest ilusad pildid on väga kõrgel tasemel. Selleks on naine läbinud ka erinevaid kursusi ja kohe on käes diplom Sankt-Peterburi kunstiakadeemiast. Kõiki enda oskusi jagatakse ja antakse kursusi korraldades edasi. Kõige aluseks on soov, tahtmine ja suur töö.
MTÜ Logovets, kelle üks eestvedajatest Natalia on, ühendab ja liidab Lohusuus eesti ja vene kogukonda ning on hea näide erinevate kultuuride koostööst. Abikaasad on Lohusuus tunnustatud Vene kultuuripärandi jäädvustajad ja edasikandjad.
Igal aastal on Palamuse muuseumis avatud Jõgevamaa väikemuuseumeid tutvustav näitus. Selle aastal on see seotud Peipsimaa muuseumiga Kasepääl.

ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus