Palamuse muuseumis avatakse tulmenäitus

Esmaspäeval kell 14 tähistatakse Palamuse kihelkonnakoolimuuseumis kirjanik Oskar Lutsu 122. sünniaastapäeva ja avatakse traditsiooniline tulmenäitus.

Näitusel saab näha 2008. aasta jooksul muuseumile annetatud esemeid, dokumente ja fotosid. Huvitavamatest esemetest võib mainida Aime Klaasseni annetatud laualinikuid, mis ta 1934. aastal Palamuse kooli käsitöötundides meisterdas ja mis olid väljas ka muuseumi möödunud sügisesel kooliteemalisel ülevaatenäitusel. Huvitavamatest fotodest väärivad märkimist Arvi Liiva poolt muuseumile annetatud pildid, mis pärinevad tema tädi Loretta Sisaski kogust ning mis puudutavad 1920. aastatel Palamuse piirkonnas tegutsenud külakoole. Väga väärtuslikud on ka Ülo Kuuse annetatud fotod Mõisamaa koolist ja 1931. aasta leeripäevast Palamuse kirikus.

Huvitavamatest dokumentidest saab vaadata Anu ja Toomas Väinsalu annetatud 1920. aastatest pärinevaid Nava algkooli päevaraamatuid ning hoolekogu ja pedagoogilise nõukogu protokolliraamatut, samuti Salme Pruuli ja Ene Vaiknemetsa annetatud dokumente, mis puudutavad Palamuse kandi esimest kolhoosi — 14. septembril 1948 asutatud Metsa kolhoosi. Muuseum sai ka koopia kolhoosi asutamiskoosoleku fotost.

Tulmenäitust korraldab muuseum juba seitsmendat korda ning see on omamoodi tänukummardus neile inimestele, kes muuseumile esemeid, dokumente ja fotosid annetanud. Mullu tegid seda ühtekokku 40 inimest ja asutust. Näitus jääb avatuks veebruari alguseni.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus