Palamuse Lõvid kinkisid alevi lastele mänguväljaku

Palamuse Lions-klubi president Heili Nigulas ütles, et suurte majade lastel polnud mitu aastat õigeid liivakaste, samuti puudusid kiiged. “Ühel klubi koosistumisel tuli kellelgi mõte, et saaksime aidata mänguväljaku rajamisel,” rääkis Nigulas.

Lõvid kirjutasid kohaliku omaalgatuse programmi projekti ja taotlesid 10 000 krooni. Nende taotlus rahuldati. Lisaks kogusid nad 3500 krooni omafinantseeringuks, seejärel otsiti liivakastide ja kiikede valmistajat.

Voore aktiviseerimiskeskuse puidutöökojast said Palamuse lõvid parima pakkumise, nii läkski projekt töösse. “Mänguväljakud on väga kallid, ainuüksi tavaline plastmassist liumägi maksab üle 2000 krooni. Suured puidust väljakud mitme atraktsiooniga maksavad aga kümme korda rohkem, kui meil oli võimalik välja käia,”  rääkis Nigulas.

Klubi liikmed aitasid ise kõik atraktsioonid paigaldada ning tõid liivakastidesse puhta liiva. Möödunud reedel võiski mänguväljaku avada.

Palamuse Lions-klubi on aastate jooksul läbi viinud palju heategevusüritusi. Näiteks on korrastatud Palamuse parki, osaletud Palamuse Laadal, saadud rahaga aidati kohalikul gümnaasiumil õppevahendeid osta. Samuti on koostöös Jõgevamaa Päästeameti ja Palamuse Naisseltsiga läbi viidud lastekaitsepäeva üritusi.

Veel on toetatud Kaarepere kooli elektrilisele klaverile vajalike osade ostmisel.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus