Palamuse koolis Lutsu-nädal

Nädal algas loovtööde kirjutamisega. V-VII klassile pakuti välja teemad “Vale jalaga”, “Ilus koolimälestus” ja “See juhtus…”, VIII-IX klassile “Tänapäeva Teele”, “Tootsi tembud elavad edasi”, “Õppetund” ja “Sillal”, X-XII klassile “Kui ma koolimajja jõudsin…”, “Rõõmurull”, “Koolikell”, “Õppetund” ja “Sillal”.

Nooremate kirjutajate hulgas kujunes populaarseimaks teema “Ilus koolimälestus”, kahes vanemas vanuserühmas aga “Sillal”. Viimase teema populaarsusele aitas kindlasti kaasa asjaolu, et vahetult enne loovtööde kirjutamist olid õpilased osalenud samanimelise seinamaalingu avamisel. Paremate loovtööde autoreid autasustatakse homme toimuval kirjanduslikul pärastlõunal.

Auhinnad saavad homme ka paremate kunstitööde autorid: tänasel kunstipäeval joonistavad õpilased nimelt hea ja kurja ning Nukitsamehe teemal või jäädvustavad Palamuse kihelkonnakoolimuuseumi eksponaate. Lisaks sellele on kirjanduslikul pärastlõunal kavas kuulata Eesti Raadio fonoteegist saadud salvestist, millel intervjuu Oskar Lutsuga.

Abituriendid teevad kirjandusnädala jooksul tavapärase käigu Tartusse Oskar Lutsu majamuuseumi, nooremad õpilased külastavad kohalikke kultuurimälestisi, osalevad muuseumitundides ja klassisisestel kirjandusviktoriinidel.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus