Palamuse kooli õpilased hakkavad projektiraha abil uisutamist propageerima

Projektijuht, Palamuse Oskar Lutsu Gümnaasiumi üheksanda klassi õpilane Eneli Kivi ütles, et idee mõeldi välja kooli õpilaskogus. Projekti kirjutas Eneli koos paari sõbraga.

Projekt Kõik uiskudele on mõeldud nii Palamuse kooliõpilastele kui teistele vallaelanikele ning kujutab tervislikke liikumispäevi uiskudel neljal järjestikusel nädalavahetusel. Eesmärgiks on leida noortele põnevat ja kasulikku tegevust vaba aja sisustamiseks ja seda eelkõige noortele.

Esimesel päeval õpetavad kogenumad uisutajad neid, kes seda veel ei oska, teisel korral toimub perepäev, kolmandal laupäeval peetakse hokiturniir ja projekti lõpuks kogunevad huvilised jääkarnevalile.

Mõeldud on ka meelelahutusele, millega rahvast uiskudele meelitada: perepäeval korraldatakse lõbusaid teatevõistlusi, hokivõistlustel esineb ka ansambel ning jääkarnevalil valivad muusikat DJ-d.

Eneli sõnul ei olnud projekti kirjutamine eriti keeruline ega aeganõudev, vaatamata sellele, et kokku tuli panna ka eelarv. Hoopis raskem oli leida idee, mida ja kuidas korraldada.

Ta ütles, et kuigi projekt on mõeldud eelkõige oma valla elanikele, oleks ürituste korraldajatel väga hea meel, kui osavõtjaid mujaltki tuleks. Eelkõige tahetakse projekti abil rõhutada just pereväärtusi.

Ürituste läbiviimisele aitab tema sõnul lisaks Tervise Arengu Instituudile kaasa ka kool, seda nii korraldamisel kui ka materiaalselt. ?Tegelikult oli kõigile suur üllatus, et meie projekt välja valiti,? tunnistas Eneli.

Projektikirjutamisel võitis samas vanuseklassis esikoha Tääksi põhikooli 8. klassi õpilase Siret Käo projekt “Piimapisik”, millega kaheksanda klassi õpilased soovivad oma kaasõpilasi rohkem piima jooma meelitada. Vanemas vanusegrupis võitis Kohtla-Järve Ühisgümnaasiumi 11. klassi õpilaste Irina Roosti ja Anna Dekelbaumi idee “Mina valin tervise ja elu!”, millega noored püüavad oma eakaaslastele edasi anda sõnumi, et uimastite tarvitamine võib rikkuda kogu nende elu.

Teist korda toimunud konkursi eesmärgiks on väärtustada noorte seas positiivset ellusuhtumist ja tervist säästvat käitumist. Tervise Arengu Instituut korraldas ideeprojekti konkurssi 12-18- aastastele koolinoortele. Projekti maksumus võis olla kuni 5000 krooni ning osalemise ainsaks tingimuseks oli, et noored projekti idee välja pakuksid, millega saaks teistele omavanustele edasi anda tervisesõnumi. Kuus paremat projekti, kolm nooremast (põhikooliõpilased) ja kolm vanemast vanuseklassist (gümnaasiumiõpilased), viiakse koos Tervise Arengu Instituudiga ellu järgmise aasta talvel ja kevadel.

Ka eelmisel aastal kuulus kuue parima õpilasprojekti hulka üks meie maakonna noorte terviseidee. Jõgeva Gümnaasiumi õpilane Annika Kattel käis välja idee ehitada kooli kõrvale lumelinn, mis ka rahastamist leidis. Sama kooli 7.-12. klassi õpilased ehitasidki lumeskulptuure, mis pidid kandma tervislikkusele viitavat sõnumit ning samas sobima ka talvemõnude nautimiseks. Parimatele jagati auhindu, ei puudunud meelelahutus ning veel mõnda aega oli linnak avatud hullamiseks nii algkoolilastele kui pisematelegi.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus