Palamuse ja Maarja kandi rahvale käivitatakse uus bussiliin

Esmaspäeval, 4. novembril kell 8.15 väljub Jõgevalt esimest korda buss, mis  sõidab Palamusele, Kudinale, Maarja-Magdaleenasse ja Tabiverre. Avatav liin võimaldab selle kandi rahval Tabiverest rongiga edasi Tartusse sõita. Kell 15.20 ootab sama buss Tabivere raudteejaamas ning viib Tartu-Jõgeva rongilt tulijad Maarja-Magdaleena ning Kudina ja Palamuse kaudu koju tagasi. Jõgevale jõuab buss kella 16.30ks.

Kui bussifirma Sebe võttis augustist liini number 827 ehk Jõgeva-Palamuse-Tabivere-Tartu käigust ära, halvenesid  Palamuse ja Maarja-Magdaleena rahva Tartusse pääsemise võimalused. Maanteeamet püüdis küll leida uut vedajat, kuid tulutult.

Probleemi asus lahendama mittetulundusühing (MTÜ) Jõgevamaa Ühistranspordikeskus. Keskuse juhatuse liikme Heldur Lääne sõnul nõuab uue liini töölepanek nendelt lisajõudu ehk meest ning ka sõidukit ning kassaaparaati. Samuti tuli kontrollida, kas sõiduvajadus on ikka olemas.

Kokku pandud kava esitati maanteeametile ja ilmnes, et peab integreerima raudtee- ja bussiliikluse.

“Nüüd on uus bussiliin paigas ning graafik peaks toimima nii, et inimesed jõuavad bussi pealt rongi peale ja vastupidi. Buss ootab õhtupoolikul kindlasti rongi ära ning toob rahva koju tagasi,” rääkis Lääne.

Buss on käigus esmaspäeviti, kolmapäeviti ja neljapäeviti. Loodetavasti harjuvad sõitjad sellega, et selle liini buss peatub Tabivere raudteejaamas, mitte bussipeatuses.

Uut bussi ega bussijuhti ei pidanud ühistranspordikeskus seekord otsima hakkama, probleemile leiti lahendus n-ö sisemistest reservidest.

Lääne hinnangul on meie maakonna liinivõrk muutunud ülitäpseks ja kohati suisa personaalseks. See tähendab, et ka ühe inimese pärast tehtavad muudatused pole enam haruldased.

Mis saab uuest aastast ja kuidas siis bussigraafikud rongi omadega sobima panna, selle kohta pole Jõgevamaa Ühistranspordikeskusel veel infot. Teada on, et reisirongiliiklus Tartu ja Tallinna vahel peaks tihedamaks muutuma. Mitu rongi päevas käima hakkab, kus nad peatuvad, millal väljuvad jne, ei ole veel teada.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus