Palal valmistutakse suusamaratoniks

Pala Suusamaraton, mida ka Tartu Maratoni väikevennaks kutsutakse, on mõeldud koolinoortele.

Kõige nooremad osalejad, 1994.-1995. aastal sündinud lapsed läbivad 8, kõige vanematel ehk 1986.-1987. aastal sundinud noormeestel tuleb sõita 25 ja neidudel 20 kilomeetrit. Piisava treenituse korral ja vanemate loal lubatakse starti ka nooremaid võistlejaid.

Praeguse seisuga on sõidetav viie kilomeetri pikkune rada, kuid kui võistluse ajaks saab korda ka 7,5-kilomeetrine rada, siis püütakse Pala kooli kehalise kasvatuse õpetaja Kalev Karu sõnul kasutada siiski viimast.

Huvilised peaksid end registreerima hiljemalt 9. veebruariks kas e-mailitsi aadressil kool@pala.ee, faksil 773 46 41, telefonil 773 46 54 või aadressil Pala Kool, Pala 49401.

Kirja tuleb panna võistleja nimi, vanus, sünniaasta, kool ja klubi.

Et start on koolimaja kõrval, on võimalik soojas riietuda ning suuski ette valmistada. Võistlejad saavad pärast võistlust saunas käia ning pakutakse sooja suppi.

Rajal olevas teeninduspunktis pakutakse jõujooki, teed ja leiba.

Pala Suusamaratonid on olnud alati rahvarohked, osalenud on ligi paarsada suusapoissi ja ?tüdrukut, vahel rohkemgi. Tuntumatest nimedest on maratonil kaasa löönud Aivar Rehemaa ja Kaspar Kokk, kes on tänaseks arvestavad tegijad meesteklassis, samuti laskesuusataja Mihhail Urjadnikov.

Pala radadel on saanud oma ristsed ka tuntud suusatajate Andrus Veerpalu ja Jaanus Teppani pojad. Kalev Karu sõnul on paljud suusahuvilised juba oma osavõtusoovist teatanud. Noori suusatajaid on oodata näiteks Sillamäelt, Narvast, Audentese Spordiklubist, Otepäält. Ka Pala oma kooli õpilased löövad loomulikult kaasa, starti läheb umbes paarkümmend paremini treenitut. ?Maratoni tase on üsna kõrge. Sõitma tulevad Eesti parimad, kes ikka võidu peale välja tulevad. Aga mul on hea meel, et kuigi meie kooli lastel reeglina tippu asja ei ole, ei karda nad end proovile panna,? rääkis Pala Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Karu.

Õpilased, kes ei võistle ning ka enamik õpetajaid on aga ikkagi platsis ? nad abistavad kohtunikke, jagavad sooja jooki, aitavad võistlejatel numbreid seljast võtta ja nii edasi.

Pala kooli direktor Malle Weinrauch lubas, et lisaks maskotile Öökullile on tänavu võistlejaid ergutamas ka Lumejänesed, kes esinevad ka avatseremoonial. Samuti on auhinnalaud tänavu veidi rikkalikum.Ürituse korraldab Pala Kool koostöös Pala valla ja Pala Spordiklubiga.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus