Palal tulevad olümpiamängud

Nädala aja jooksul selgitatakse näiteks välja kooli meistrid mitmetel aladel, näiteks teatesuusatamises, laskesuusatamises, paarissprindis ja kelgutamises. Ühel päeval on külas ka Torma kooli õpilased, kellega koos pannakse osavus proovile mitmetes kombineeritud teatevõistlustes. Olümpia ajal on külla oodata ka tuntud sportlasi. 10. veebruaril algavad olümpiamängud lõpevad koolipere ühise väljasõiduga Otepääle, kus õpilased saavad kelgutada ning sõita lumelauaga.Olümpiamängude aja sisse jääb ka kümnes üle-eestiline Pala Suusamaraton, mis tänavu tuleb tavapärasest pidulikum. ?Plaanis on, et suusamaratoni ajal lehvib olümpialipp, tänavu on ka suusamaratonil avatseremoonia, kus teiste hulgas astuvad üles ka lumejänesed, kes koos maskott-öökulliga võistlejaid ergutavad,? rääkis Pala kooli direktor Malle Weinrauch. Tema sõnul kannavad Pala kooli õpilased esmakordselt ühesuguseid suusakostüüme. Nagu tavaliselt, autasustatakse iga võistlusklassi kuut paremat, kuid esmakordselt on kolmele esimesele välja pandud ka karikad.

Suusamaratonil saavad osaleda kuni 20-aastased noorsportlased, kes peaksid end registreerima 9. veebruariks. Kontaktandmed ning muu vajaliku info ürituse kohta leiab koduleheküljelt http://www.palapk.edu.ee/maraton/maraton.html. samuti saab teavet telefonil 53942998.Kuigi suusamaratonil võistleb vaid paarkümmend oma kooli õpilast, on abiliste, korraldajate ja kohtunikena väljas pea terve koolipere.

Palal toimuvad kooliolümpiamängud juba kolmandat korda. Olümpiamängude rahastamiseks esitati projekt Eesti Olümpiakomitee loodud Olümpiaakadeemiale, mis sai positiivse vastuse. ?Need on meil teised taliolümpiamängud järjest, edaspidi tahame korraldada igal suvel suveolümpiamängud ning igal talvel taliolümpiamängud,? ütles Weinrauch.

Kooliolümpia aitab spordi ja olümpiamängude propageerimisele kaasa ka seetõttu, et olümpiaüritused langevad ajaliselt kokku pärisolümpiaga.

Väike, alla saja õpilasega Pala Kool on teinud kõik selleks, et õpilased saaksid talisporti harrastada. Kool on muretsenud laenutamiseks suusad ja suusasaapad, et kõik õpilased tundidest osa saaksid võtta.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus