Palal tuleb seitsmes noortemaraton

Eelmisel aastal võttis Pala suusamaratonist osa ka Andrus Veerpalu poeg Andreas, kes oli noorim osavõtja, samuti on juba mitu aastat sõitnud Jaanus Teppani pojad. Pala suusaradadel on hästi esinenud ka praegu juunioriklassi paremikku kuuluv Kaspar Kokk ja laskesuusataja Mihhail Urjadnikov.

Kuigi enamik esikohti on läinud külalistele, sai üle-eelmisel aastal võidurõõmu nautida ka Jõgevamaa. Luua koolipoiss Eeri Vahtra võitis oma vanuseklassis, 1988-1989 aastal sündinud poiste arvestuses esikoha.

Alati rohkelt osavõtjaid
Pala noorte suusamaraton on üritusena kirjas ka Eesti suusakalendris. Suusasõit on olnud alati üsna rahvarohke, igal aastal on osalenud ligi kakssada ja vahel rohkemgi suusatajat. Aastaid on olnud esindatud noored suusahuvilised Otepää Karupesa Teamist, kus sõidavad ka Andrus Veerpalu pojad, samuti Valgjärvelt, Tartust, Sillamäelt ja Tallinnast.

Traditsiooniliselt on alati maratonil osalenud ka Pala kooli õpilased. Sel aastal on kohalikke noori osalemas paarikümne ringis. Sõidavad need, kelle treeningvorm parem.

Sõidetakse 7,5 kilomeetri pikkusel ringil, mis on ka noorimate, 1992.-1993. aastal sündinud võistlejate võistlusdistantsiks. Osaleda saavad kuni kahekümneaastased noored, pikim sõidetav distants on 30 kilomeetrit.

Kui lumeolud on väga kehvad, sõidetakse 5-kilomeetrisel ringil ja see muudab natuke ka distantside pikkusi. Eelmise aasta parimad saavad stardis parema positsiooni.

Kõik, kes tahavad osaleda, peaksid end hiljemalt 30. jaanuariks registreerima aadressil Pala Põhikool, Pala 49401; telefonil 077 34 654 või e-mailil kool@pala.ee. Registreerimisel tuleb ära näidata võistleja nimi, vanuseklass, sünniaasta ning kool või klubi ja tasuda ka 20-kroonine osalemismaks.

Suusarajal pakutakse jõujooki
Et stardipaik on koolimaja kõrval, on noortel võimalik seal ka riideid vahetada ja suuski ette valmistada. Rajal on ka teeninduspunkt, kus pakutakse jõujooki, teed ja leiba. Tänavu saavad osalejad pärast pikka sõitu ka tasuta suppi süüa. Suusatajaid ootab lisaks veel saun.

Iga vanuseklassi kuuele paremale on välja pandud ka auhinnad. Esikoha omanikud saavad karika, teised diplomi ja kõigile kuuele kuuluvad traditsiooniliselt ka maratoni särgid. Sponsorid on välja pannud ka terve hulga loosi- ja ergutusauhindu.

Noori suusatajaid on ergutamas ka maskott-öökull. Kõik aastad on Pala Noorte suusamaratoni aidanud korraldada ka Tiia Teppan, kes on ka sellel aastal taas üritust kommenteerimas. Radu on proovimas käinud ka Jaanus Teppan, kes tänavu kahjuks tulla ei saa, sest on hõivatud noortekoondise treenimisega.

Ürituse korraldajad Pala Põhikool, Pala spordiklubi ja vallavalitsus on väga tänulikud kõigile sponsoritele, kes on suurt abi osutanud.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus