Palal toodetakse voodipesu ja pudipõllesid lasteaedadele

Pala kultuurimajas tootmispinda kasutav osaühing Heakivi tegeleb kodutekstiilide õmblemise ja hulgimüügiga. Muu hulgas õmmeldakse ettevõttes pudipõllesid lasteaedadele. Tulevikus kavatseb firma otsida oma kaubale turgu ka välisriikides.

Osaühing Heakivi alustas tegevust 2008. aastal. “Ettevõtet käivitama ajendas asjaolu, et olin varem töötanud sarnase tegevusvaldkonnaga firmas. Kõige raskem oli tarviliku algkapitali kokkusaamine. Investeeringutele ei saanud algul mõeldagi,” rääkis juhataja ja müügijuht Raivo Targamaa.

Tema sõnul valmistab osaühing Heakivi mitmesuguses mõõdus  voodipesukomplekte lastele ja täiskasvanutele, tekke, patju, saunalinu, froteerätikuid, köögirätikuid ja põllesid, sealhulgas ka pudipõllesid lasteaedadele. “Tooteid, samuti pudipõllesid saame pakkuda erinevates värvitoonides. Valik oleneb sellestki, kas lasteaias on rohkem poisse või tüdrukuid,” rääkis õmbleja Merike Laumets.

“Tööprotess koosneb väljalõikamisest, õmblemisest, komplekteerimisest, triikimisest ja siis lähebki müüki,” lisas  tema töökaaslane Enely Kasemägi.

Tellijaid tuleb juurde

Kangast varub OÜ Heakivi Tallinna kaubalaost. Firma klientideks on lasteaiad, haiglad, hooldekodud,  majutusettevõtted ning eraisikud. Täidetakse tellimusi, kuid õmmeldakse ka jae- ja hulgimüügiks.

“Algul oli turustamine vaevanõudev, nüüd aga tänu reklaamile klientidest puudust pole ja neid on meil mitmel pool üle  Eesti.  Hiljuti avasime ka oma veebipoe. Kõige rohkem võiksime ehk müüa tooteid Tallinna, kuid sel juhul tuleb arvestada ka suurema konkurentsiga,” rääkis Raivo Targamaa. “Edu võtmeks peame ennekõike tähelepanu pööramist kvaliteedile. Hindade kehtestamisel arvestame üldist konkurentsi ja püüame selles osas võimalikult paindlikud olla,” lisas ta.

Targamaa sõnul on ettevõtte tulevikuunistuseks välisturule jõuda. “Plaanis on müüa tooteid lähinaabritele Soome, Rootsi, Lätti, Leetu, Venemaale. Kas ja kuidas see õnnestub, pole veel teada,” lausus ettevõtte juht. Tema sõnul olid neil esialgu ostetud  kasutatud masinad, kuid nüüd on neid järjest uute vastu välja vahetatud.  

Töökohad seitsmele inimesele

Osaühing Heakivi alustas omal ajal kahe õmblejaga. Praeguseks on aga töötajaid seitse, kõik Pala valla elanikud. “Suuremate tellimuste täitmiseks on palgatud ka lisatööjõudu, väljaõppe oleme  vajadusel korraldanud kohapeal,” ütles Targamaa.

“Kohalikel on hea meel, et saavad kodukandis tööd. Igasugune ettevõtlus tuleb maapiirkonna arengule kasuks. See on absoluutselt selge,” toonitas õmbleja Enely Kasemägi. 

“Heakivis valmistatud nägusat ja hästi õmmeldud voodipesu kasutatakse ka Pala lasteaias ning kooli õpilaskodus. Selle firma tooteid kasutab ka meie pere,” ütles Anna Haava nimelise Pala Kooli direktor Malle Weinrauch.

Osaühing Heakivi

*Asutatud 2008

*Põhikapital 2556 eurot

*2013. aasta käive 208 372 eurot

*Tegevusvaldkond on kodutekstiilide valmistamine, jae- ja hulgimüük

Allikad: Krediidiinfo ja inforegister

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus