Palal toimunud suvekoolis räägiti kooliümbruse kaunistamisest

Esmaspäeval ja teisipäeval korraldasid Eesti Õpetajate Liit ja Eesti Kodukaunistamise Ühendus Anna Haava nimelises Pala Koolis suvekursuse teemal “Kaunis kool 2008./2009. õppeaastal”. Kahepäevasel kursusel räägiti uutest võimalustest kooliümbruste haljastamisel ja mitmekesisel kaunistamisel.

Koosolijad huvitusid ka Jõgevamaa kogemustest Kauni Kooli konkursi läbiviimisel.

Eesti Õpetajate Liidu juhatuse esimees ning Kodukaunistamise Ühenduse Keskjuhatuse liige Lehte Jõemaa rääkis suvekoolis peetud ettekandes sellest, kuidas kooliümbruse kaunistamine  lillede, puude ja põõsastega ning muruplatside rajamine on mõjutanud positiivselt õpilaste väärtushinnanguid  ja ergutanud nende huvi koduümbruse looduse ja keskkonnakaitse üldisemate põhimõtete vastu.

Räpina Aianduskooli õppejõud Reet Palusalu tutvustas uusimaid trende ühiskondlike hoonete, sealhulgas koolide aedade ja õuede kaunistamisel. Oma juttu illustreeris ta fotodega kauni ümbrusega koolidest mitmel pool Euroopas.

Torma vallavanema Riina Kulli sõnul liitusid Jõgevamaa koolid  Kauni Kooli liikumisega 2004. aastal. “Tänu sellele ettevõtmisele, mida toetab ka Jõgevamaa Omavalitsuste Liit ja millele aitab tõsiselt kaasa  maavanem Aivar Kokk, on paljude koolide õuedele rajatud  lipuväljakud, mis aitavad  kujundada asutavat suhtumist oma kodukanti ja Eesti riiki. Kooliümbruse kaunistamine toetab ka meeskonnatunnet õpilaste, õpetajate lapsevanemate vahel. Ühtlasi peab märkima, et välise ilu loomine on hea pinnas ka noorte eetiliseks kasvatamiseks,” rääkis vallavanem.

Suvekoolis osalesid pedagoogid mitmetest Eestimaa koolidest. “Palal korraldasime õppepäeva seepärast, et siinne kool võitis 2004. aastal üle-eestilise Kauni Kooli konkursi ning kogu koolipere eesotsas direktor Malle Weinrauchiga on  järjepidevalt tegelnud kooli ja selle ümbruse kaunistamisega,” märkis Lehte Jõemaa. 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus