Palal tähistati väärikalt Anna Haava juubelit

Palal ja selle ümbruses tähistati mitmete sündmustega paikkonnast võrsunud kirjanik Anna Haava 155. sünniaastapäeva. Mõned loomingulised etteasted poetessi auks on veel ees. Möödunud reede õhtul korraldas Kodavere pärimuskeskus Pala kultuurimajas Kodavere kihelkonnast Haavakivi talust võrsunud luuletajale ja kirjanikule Anna Haava (1864–1957) 155. sünniaastapäevale pühendatud kontsert-luuleõhtu „Siiski on elu ilus”. Pikema ettekande Anna Haava loomingust pidas luuletaja Doris Kareva.


Anna Haava tekstidele loodud laule esitasid Alatskivi Kunstide kooli lauluõpetaja Made Ritsing ja sama kooli laulueriala õpilane Viktoria Luptova. Muusikud Jüri Vaino ja Anna-Maria Vaino Tallinnast, Pala kandi juurtega muusikaõpetaja ja koorijuht Ave Maria Sild ja riigikogu liige Aivar Kokk, kes laulis Anna Haava tekstile loodud laulu „Kohus”, millele ta ise viisi on kirjutanud. Samuti Anna Haava nimelise Pala kooli matemaatikaõpetaja Merle Müür ja tema sõbranna ning laulukaaslane Merike Jaanisk.

Anna Haava proosapala „Väikesi pildikesi Eestist: koolist”, esitas kunagine näitlejanna ja kogukonnaelu edendaja Linda Olmaru. Pikema ettekande Haava loomingust pidas luuletaja Doris Kareva. Haavakivi kuulsaima poetessi luulet ja proosat lugesid veel Juhan Liivi muuseumi giid-pedagoog, rahvusvahelise kirjandusfestivali Prima Vista ja Tartu kultuurkapitali preemia „Esimene samm” laureaat Berit Petolai, Pala kooli kauaaegsed õpetajad Leili Lind, Helgi Vaga, Kadi Kivilo, Pala kultuurimaja direktor Margit Soieva ja Kodavere pärimuskeskuse eestvedaja Ergo-Hart Västrik.

Kokku osales sündmusel üle 70 huvilise. Kontsert-luuleõhtu „Siiski on elu ilus“ korraldamist toetasid Eesti Kultuurkapital ja Peipsiääre vald.

Anna Haava nimelise Pala kooli eestvedamisel sai teoks traditsiooniline kooliõpilaste luulepõimikute konkurss. Pala raamatukogu ja kultuurimaja koostöös saab teoks veel ka luulerännak „Nõmmelill” Pala lasteaeda, Kääpa hooldekeskusesse, Peipsiveere hooldusravikeskusesse ja Peipsiääre vallamajja.

Jaan Lukas

blog comments powered by Disqus