Palal peeti kümnendat tantsupäeva

Hiljutisel Pala valla tantsupäeval esines kokku üle saja kaheksakümne tantsija ja võimleja erinevatest põlvkondadest. Sündmuse pealkiri “Me pole enam väikesed” oli ajendatud omavalitsuse hiljutisest jõudmisest 25. aastapäevani.

Arvult kümnendat korda toimunud tantsupäev algas rongkäiguga ökopaisjärve äärest Anna Haava nimelise Pala kooli staadionile. Avatseremoonial pöördusid koosolijate poole kogukonna kultuurisündmuse üks algatajaid, Pala kultuurimaja direktor, Margit Soieva ja vallavolikogu esimees Ene Toom.

Tantsupäeva tule süütasid Pala kooli rühmade Hüpparid ja Tantsusõbrad tantsijad. Mõlemad rühmad esindavad Pala valda ka Tallinnas XII noorte laulu ja tantsupeol “Mina jään”.

Üleva ja rõõmsa meeleolu tekkimisel andsid oma osa kõrgustesse lastud rahvusvärvides õhupallid. Kõige nooremad esinejad tantsupäeval olid Pala lasteaia poisid ja tüdrukud, kelle juhendajaks oli Tiina Karu. Pala koolist osales peol viis tantsurühma. Paikkonna täiskasvanute rahvakultuurikollektiividest esinesid segarühm Tuuritajad ja naisrühm Keerutajad, juhendaja Malle Weinrauch, Ranna rahvamaja naisrühm Lahe, juhendaja Julia Tross, võimlejad, keda juhendas Margit Soieva, memmede rühmad Meelespea, juhendaja Eha Veskimets ja Assikvere leedid, juhendaja Malle Weinrauch. Rahvatantsijad kandsid Kodavere kihelkonna rahvarõivaid.

Külakosti tõid juba Pala valla tantsupäevadel varemgi tantsinud Torma naisrühm (juhendaja Julia Tross ) ja folklooriseltsi Jõgevahe pere vilistlasrühm Labajalg (juhendaja Vivian Paaksi).

Avatantsuks oli ühiselt tantsitud Kodavere kihelkonna pärimustants “Siisk”. Erilise kaasaelamise tõi Tuuritajate tantsitud Tuljak ning Oige ja vasemba, mida samuti tantsisid kõik rühmad.

Vahetekste luges Pala kooli vilistlane Kertu Kasemägi. Traditsiooniliselt tänati tantsujuhte ja nende abilisi. Lõpetuseks tantsisid kõik Perekonnavalssi.

“Meie vallas on tantsijate arv järjest suurenenud. Oleme korraldanud koduvalla ja ülemaakonnalisi tantsupidusid. Kogukonna kultuuritegijad loodavad, et sellised sündmused saavad teoks ka tulevikus,” ütles mitmete rahvatantsurühmade juhendaja Malle Weinrauch, keda on palutud jätkata kultuurikollektiivide eesotsas ka edaspidi.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus