Palal peetakse seenioride tantsupäeva

Laupäeval Pala kultuurimajas toimuval II Seeniortantsupäeval esinevad vanema põlvkonna isetegevuslaste tantsurühmad nii Jõgevamaalt kui ka Eesti teistest piirkondadest.

II Seeniortantsu peakorraldaja, Pala valla kultuurijuhi Margit Soieva sõnul osaleb kultuurisündmusel ligi 100 tantsijat.

“Esinema tulevad rühmad Torma vallast, Jõgeva kultuurikeskusest ning Põltsamaalt. Et Jõgevamaa seeniorrühmad tantsivad ka 15. juunil memme-taadi suvepeol Tabiveres, siis on tantsupäev ühtlasi selle ürituse eelprooviks, kus juhendajad saavad omavahel infot vahetada ja repertuaari üle  arutleda. Külalisesinejad seeniortantsupäevale tulevad aga Tallinnast ja  Lääne-Virumaalt Pajusti klubist, mille töötaja  Ene Saaber viib läbi ka tantsu ühiskursuse. Seltskonnatants kogub aina jõudu ja seda meeleolukat tantsuliiki tasuks võimalikult palju propageerida,” rääkis Soieva.

Vahelduseks seeniortantsudele esineb särtsaka ja romantilise tantsukavaga ka Pala Kultuurimaja naiste tantsutrupp Roosiaed. Akordionipaladega esineb Ülle Lätte Põltsamaalt.

Margit Soieva märkis, et seeniortantsupäev on Pala vallas ühtlasi ka südamenädala üritus, sest küllap saab ka südant rõõmsaks ja terveks tantsida. “Naeruteraapiat tuleb läbi viima Naeruklubi tohter Piia Eller, sest öeldakse ju, et naer on terviseks.”

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus