Palal peetakse Anna Haava luulepäeva

Esmaspäeval Pala kultuurimajas neljandat korda peetaval Anna Haava luulepäeval “Täheks  tulevpõlvedele” esinevad õpilased nii Jõgevamaa kui ka teiste maakondade koolidest.  Žüriisse  oodatakse mitmeid tuntud loomeinimesi.

Kultuurisündmust korraldava Assikvere haridusseltsi juhatuse liikme Helgi Vaga sõnul on tänavuse Anna Haava luulepäeva teema “Eesti luuletajad kodust ja kodumaast”.

“Luulekavadega esinema on registreerunud õpilased Anna Haava nimelisest Pala Koolist, Voore põhikoolist, Johannes Voldemar Veski nimelisest Maarja  Põhikoolist ja Lustivere põhikoolist Jõgevamaalt, Juhan Liivi nimelisest Alatskivi Keskkoolist, Türi põhikoolist Järvamaalt. Žüriisse oodatakse ka näitleja Liina Olmaru ja muusik Siiri Sisaskit, kes ka laulda on lubanud,” ütles Helgi Vaga.

“Ema ja tütar,  Assikvere haridusseltsi auliige Linda Olmaru ja Liina Olmaru esitavad luulepäevade tunnusluuletused, mis on kirjutatud ka tublimatele etlejatele antavatele tänukirjadele ja kingitavatele märkmikele. Külla on tulemas ka meie kodukandist  pärit luuletaja Mari Vallisoo, kes loodetavasti ka  Kodavere murdes luuletusi loeb,” lisas korraldaja. Luulepäeva korraldamisele aitavad tema sõnul kaasa Pala vallavalitsus, kohalik kultuurimaja ja raamatukogu.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus