Palal jõulupidusid nii suurtele kui väikestele

 

Eile õhtul peetud advendikontserdiga algas jõulusündmuste sari Pala kultuurimajas.  Lähiajal saab teoks ka jõululaat. Anna Haava nimelise Pala Kooli jõulupeol mängivad aga nii lapsed kui ka täiskasvanud näidendit “Lumekuninganna”. 

Reedesel advendikontserdil kultuurimajas mängis akordionil salongimuusikat Johannes Haav. Esinesid ka naisansambel “Miraaž” ja väärikas eas naiste ansambel “Eluhelmed”.

Vahepalaks muusikalistele etteastetele luges kultuurimaja juhataja Margit Soieva Pala naise Signe Lelbreti  luuletusi tema peagi ilmuvast luulekogust.

Tuleva nädala kolmapäeval algab kultuurimajas jõululaat, kus müüakse peamiselt kodumaist toitu ja käsitööd.

“Müügikohti veel on ja kauplema tulla soovijatel tasuks endast märku anda,“ soovitas kultuurimaja juhataja. Tema sõnul tulevad siia jõule ja aastavahetust tähistama ka mitmed asutused ja organisatsioonid.

“21. detsembril on Pala koolis jõulupidu. Seal mängitakse näidendit “Lumekuninganna”, milles teevad koolilaste kõrval kaasa ka täiskasvanud. Avastasin kultuurimaja raamaturiiulilt selle näidendi, milles nii head huvitavat teksti kui laulu ja tantsu. Lavastab kooli huvijuht Inna Lamp,” rääkis Margit Soieva, kes ise mängib Printsessi lapsehoidjat.

Lumekuninganna osas on aga Pala vallasekretär Maire Kasvandik. “Peaosas on näidendis siiski lapsed. Kuigi olen nii-öelda nimitegelane, on mul teksti vähe. Kostüümid näitemänguks loodame laenata “Vanemuise” teatrist,” rääkis Kasvandik.

Pala kultuurimajas on avatud ka Johannes Haava fotonäitus “Jõgevamaa maa ja taeva vahel”, mida saab vaadata vähemalt aasta lõpuni.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus