Palal hukkus korteripõlengus inimene

Häirekeskus sai tulekahjuteate teisipäeval, 25. märtsi hommikul kell veerand seitse. Palale saadeti Alatskivi ja Mustvee päästemeeskonnad, operatiivkorrapidaja Jõgevalt, kiirabi ja politsei.

Päästetöötajate kohale saabumise ajal tuli kaheksa korteriga elamu ühest teise korruse korteri aknast ja uksest suitsu. Erivarustusega päästjad sisenesid kohe korterisse, kus ühes toas põles diivan ja põrand. Põleva toa põrandalt leiti hukkunud meesterahvas.

Tulekahju oli samas ka mullu

Umbes kolmkümmend aastat tagasi ehitatud paneelmaja vasakpoolne tiib, kus põleng toimus, on üsna nukra välimuse ja ka sisemusega. Ülakorruse akent kattev kile on suitsukarva ja katki, osa räästaalusest laudisest on söestunud, akna all vedelevad diivani vedrud ja jupike puitosa. Nõnda vähe sellest magamisasemest järele jäigi. Põlenud toast levib kirbet suitsulõhna, veekahjustusi on saanud ka alumise korruse korter.

“See on juba pikemat aega tühjana seisnud, nii et ka eelmiste tulekahjude kustutusvesi pole saanud elanikele kaela tilkuda,” teadis majaelanik Kevin. “Hea, et elan maja teises otsas, siin on palju julgem elada. Kolmandas korteris on läinud tuli lahti juba mitu korda, eelmisel kevadel kustutati seal ka madratsit ja mööblit. Eks ta jättis siis koni tossama ja läks kodust ära, nüüd jäi aga ise sisse. Olen kuulnud, et ta oli kunagi tore ja korralik mees, siis hakkas aga mingil hetkel jooma, ja kohe kõvasti,” rääkis naabertrepikoja elanik.

“Ta tegi igasuguseid juhutöid, mida vaja oli. Töömees oli ta kõva, aga viinamees ka. Juttu tal jätkus ja nalja mõistis ajada, aga see suitsuhäda, see oli tal alati. Eks ta nüüd võttis ka külmarohtu, kaine peaga ei pea ju kütmata toas kuigi kaua vastu, ja jäi põleva suitsuga magama. Kahju noorest mehest, aga jah, nii ta läks,” vangutas elupõline palalane 73-aastane Olav pead. Ta on üle neljakümne aasta töötanud tuletõrjes, selle aja jooksul on tal tulnud tulekolletest välja tuua 16 hukkunut.

Hukkunud juba 14 inimest

Pala õnnetus oli käesoleval aastal Lõuna-Eestis juba 12. ohvritega lõppenud tulekahju, milles on hukkunud 14 inimest. Kogu riigis on hukkunuid juba 34.

“Enamiku traagiliselt lõppenud tulekahjude põhjus on hooletu suitsetamine. Teisipäeva varahommikune tulekahju Jõgevamaal Palal tõi sellele taaskord lisa. Suitsukoni hoolikas kustutamine ei ole midagi keerulist, ometi ei mõtle suitsetaja selle peale, et tubakas on loodud põlema. On äärmiselt kahetsusväärne, kui hooletult suhtutakse sellesse, et toas suitsetamine võib saatuslikuks saada ka teistele pereliikmetele ja naabritele,” möönis Lõuna-Eesti Päästekeskuse direktor Margo Klaos ja rõhutas suitsuanduri vajalikkust.

Kuigi suitsuandur ei too kedagi põlevast majast välja, annab see väike seade varakult ja valjult teada juba toimuvast tulekahjust, et inimestel oleks võimalus eluga pääseda.

Eelmisel aastal hukkus Jõgevamaal tulekahjudes seitse inimest.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus