Palal esinesid taas seeniorlauljad

Pala kultuurimaja traditsiooniliseks kujunenud seenioride laulupäeval võlus publikut ja korraldajaid  nii muusikaliselt kui lavaliselt heatasemeline esinemine. Palal tehti ettevalmistusi ka augustis Kasepääl peetavaks Jõgevamaa memme-taadi peoks.

Suvise peo repertuaari harjutasid ansamblid Pajusi rahvamaja juhataja ja koorijuhi  Merle Nisu juhendamisel. “Laulmine õnnestus, sest enne Palale tulekut oli tehtud korralikku kodutööd. Proovisime laulda ka kolme laulu, mis suvisel peol tulevad esitamisele Põlva puhkpilliorkestri saatel,” rääkis Merle Nisu.

“Merle  juhendamisel saadi selgeks mitmed olulised nüansid,” märkis laulupäeva korraldanud Pala valla kultuurijuht Margit  Soieva. Kokku osales laulupäeval üksteist  ansamblit Jõgevamaa eri paikadest. Uustulnukaks oli alles eelmisel sügisel laulma hakanud ansambel “Eluõied” Kasepäält. Üllatusesineja Elva segaansambli “Helisev horoskoop” laulud, mis saanud tuntuks kunagisest telesaatest, lõid mõnusa nostalgiaemotsiooni.

“Kui enamasti käivad ansamblites laulmas naised, siis Jõgevamaal on suudetud selle harrastuse juurde saada ka mehi. Mehine hääl loob tõeliselt ilusa harmoonia. Kiitust väärib ansamblite tasemel lavakultuur, moekad ja huvitavad kostüümid, kaunid soengud, mis esinemisel kaasa mängivad ja muljet avaldavad,” lisas  Soieva.

“Tänavu  kogunesid seeniorid Palale laulma neljandat korda. Nagu kombeks saanud, küsisin päeva lõpus nüüdki, kas kohtume järgmisel kevadel jälle.  Ja taas tahtsid kõik tagasi tulla, mis tõestab, et taolist kokkusaamist on vaja. Küllap kutsub kohale ka sõbralik ja hubane õhkkond. On võimalus ennast näidata ja teisi kuulata. Puudub närveerima panev võistlusmoment, õigem on öelda, et võidab iga laul,” tõdes ta.   

“Üsna sageli koosnevad esinemised erinevatest etteastest: laulust, pillimängust, tantsust, näitlemisest jne. Seenioride laulupäeval saab aga igas mõttes ja täiest hingest just laulu nautida. See kokkusaamine on läbi ja lõhki lauljatele ja laulusõpradele,” ütles ürituse idee algataja Heino  Sulger.  Möödunud laupäeval tuli tal end jagada  koguni kahe sündmuse vahel: lisaks seenioride  laulupäevale Palal peeti Kääpal Kalevipoja laata, kus tema juhendamisel esines Halliku ansambel “Allikad”.

Seeniorlauljatele ja nende juhendajatele ning laulupäeva korraldajatele ütles tänusõnu  Pala vallavanem  Jozsef  Weinrauch. “Et meie kodukanti järjekindlalt laulma tullakse, näitab siinse piirkonna väärtustamist,” ütles vallavanem. 

IV Seenioride laulupäeval esinesid

*Jõgeva linna pensionäride ansambel “Kuukressid” ja seltskonnalauluringi liikmed, juhendajad Hillar Laane ja Kaido Laasi

*Tabivere ja Kaarepere ansamblid, juhendaja  Liidi Vaino

*Pala ansambel “Eluhelmed”, juhendaja Heino Sulger

*Aidu segaansambel, juhendaja Urve Minajev

*Kuremaa seenioride ansambel, juhendaja Vello Püttsepp

*Sadala ansambel, juhendaja Mare Talve

*Raja kultuurimaja ansambel, juhendaja Valentina Rohioja

*Kasepää ansambel  “Eluõied”, juhendaja Diana Hints.

*Külalisesineja Elva segaansambel “Helisev horoskoop”

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus